Elektrikli KamyonlarMercedes

500 Km Menzilli Elektrikli Kamyon Semi

500 Km Menzilli Elektrikli Kamyon Semi

Bu kamyon ile Mercedes elektrikli filosunu büyütmeye devam ediyor.

Yeni elektrikli araçlar hızlı bir şekilde piyasaya çıkıyor. Ancak elektrikli araç rekabetinde yeni bir savaş alanı ortaya çıktı. Ticari kamyonlar elektrifikasyon için olgunlaştı ve Daimler Trucks da dahil olmak üzere birçok şirket adımlarını hızlandırdı. Mercedes-Benz Trucks markasının hali hazırda üretimde elektrikli ticari modelleri bulunuyor. Yakın zamanda birkaç yıl içinde piyasaya çıkacak yeni bir uzun menzilli varyantını duyurdu.

eActros LongHaul yaklaşık 500 km menzil sunacak.Bu model 2024’de seri üretime girecek. Mercedes, 40 tonluk kamyonu zaten test ediyor ve mühendislerinin bu yıl içinde halka açık yollarda testlere başlayacağını söylüyor. Ana şirket Daimler Trucks, 2039 yılına kadar Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika’da karbonsuz bir kamyon şirketi olmak istiyor.

Ford E-Transit gibi hafif araçlar ve hatta teslimat araçları gibi ticari araçlar, daha kısa tanımlanmış rotaları menzilin daha az önemli olduğu anlamına geldiğinden EV olarak çalışma eğilimindedir. eActros LongHaul menzili artırır, ancak 310 mil bir dizel yarının sunabileceğinden hala kısa.

eActros iki model üretecek . Kullanım alanları olarak belediyeler, itfaiyeciler, teslimat araçları, atık bertarafı, şantiyeler ve daha fazlası için özel donanımlara sahip olarak üretilip kullanılacak Bu araçlar temmuz ayında yollarda olacak.

Mercedes-Benz, ilk eActros‘u geçen yılın sonlarında Worth’deki fabrikasında üretmeye başladı. Kamyon, Daimler’in mimari şasesine biniyor ve iki elektrik motoruyla geliyor. Maksimum 420 kWh pil kapasitesi ile 400 km ulaşan çeşitli pil konfigürasyonları mevcuttur.

Mercedes, müşterilerini altyapıdan elektrikli modellere kadar değişen konularda eğitmek için Almanya’da bir hafta sürecek bir etkinlik düzenleyeceğini söyledi. Müşteriler, eActros 300‘ü “zorlu rotalarda ve gerçekçi taşıma kapasitesiyle” kullanabilecekler.

Mercedes, depo şarjı sağlamak ve kamyonlarının şarj ihtiyaçlarını desteklemek için Siemens Smart Infrastructure ile ortaklık kuruyor. Uzun mesafe nakliye kamyonlarının farklı şarj ihtiyaçları vardır. Bu nedenle Mercedes, farklılıkları gidermek için Traton Group ve Volvo ile ortaklık kurdu. Ortak girişim, Avrupa çapında elektrikli uzun yol kamyonları ve otobüsleri için yüksek performanslı bir şarj ağı geliştirecek. Mercedes, şarj cihazlarının marka ne olursa olsun filo operatörlerine sunulacağını söylüyor.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu