Elektrikli ArabalarFordGenelHaberler

Ford, Elektrikli F-150 İle İlgili Yeni Ayrıntıları Açıkladı

Elektrikli F-150 seri üretim için çalışmalar çoktan başladı.

Birinci nesil 2021 Ford F-150 kamyonetini piyasaya sürdükten sonra, Blue Oval yeni en çok satan modelini üretime almak için hemen çalışmaya başladı. Kasım 2020’de bayilere ulaşması planlanan kamyonla, yeni F-150‘nin montajı yeni başladı. Bu yeni F-150, yeni bir hibrit seçeneği de dahil olmak üzere bir dizi motorla birlikte geliyor. Ancak tamamen elektrikli bir versiyon da ürün yelpazesine katılacak gelecekte.

Ford, yeni elektrikli F-150‘nin şu anda on binlerce saatlik zorlu denemelerden geçtiğini ve bu nedenle herhangi bir ticari veya tüketici cezasıyla başa çıkmaya hazır olacağını söylüyor. Şirket ayrıca, elektrikli F-150‘nin çift elektrik motoru bulunacağını, en hızlı hızlanma ve ağır römorkları çekebilme özelliği dahil olmak üzere bugün mevcut tüm F-150‘den daha fazla beygir gücü ve tork sağlayacağını iddia ediyor. Kaputun altında bir motor olmadan, elektrikli F-150 dev bir ön bagaja sahip olacak ve kargo taşıma kapasitesini artıracak.

Ford, Michigan, Dearborn‘daki tarihi Rouge Kompleksi‘ne 700 milyon dolar yatırım yaptı. Ve bu tesis, 2022’nin ortalarında satışa sunulacak tamamen elektrikli F-150‘yi üretecek. Tamamlandığında, yeni montaj merkezi PowerBoost hibrit ve elektrikli F-150 modelleri için pil düzeneğini destekleyen 300 yeni iş ekleyecek. Bronco ve Ranger’ın bir araya geldiği Wayne fabrikasına yapılan yatırımların yanı sıra Ford, 1,45 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı ve yalnızca Michigan‘da 3.000 işçiye istihdam sağlamayı planlıyor.

Ford Motor Company yönetim kurulu başkanı Bill FordTamamen yeni F-150‘nin lansmanı ve ilk tamamen elektrikli F-150‘yi üretmek için modern bir üretim merkezinin inşası ile Rouge‘da gelecek için bir kez daha inşa etmekten ve yenilik yapmaktan gurur duyuyoruz. ” dedi.

“Bu yılki Covid-19 krizi, Ford gibi şirketlerin ABD üretim üssümüzü güçlü tutmaya ve ülkemizin işe geri dönmesine yardımcı olmalarının neden bu kadar önemli olduğunu açıkça ortaya koydu” dedi.

Boston Consulting Group (BCG) tarafından yapılan yeni bir çalışma, F-150′nin ABD ekonomisi için ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. Ford, 2019’da ABD’de satılan iki milyon kamyonun neredeyse yarısını üretti. F Serisi tek başına ülkenin GSYİH‘sine 50 milyar dolar katkıda bulundu. F-Serisi kendi başına Coca-Cola, McDonald’s, Nike, Netflix ve Visa gibi tüm şirketlerden daha fazla gelir elde ediyor.

Ford, 2021 F-150‘nin yeteneklerini ve özelliklerini vurgulamak için Ford’un şirket değerlerini, çevresel ilerlemesini ve Amerikan yapımı araçlar üretme geleneğini detaylandıran yeni bir “Amerika için Yapılmış” marka kampanyası yayınladı.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu