elektrikli arabalar, elektrikli araçlar, hibrit arabalar, togg, elektrikli bisiklet

Elektrikli Rivian R1T - Elektrikli Araba Fiyatları - Elektrikli Arabalar
Elektrikli Rivian R1T

Elektrikli Rivian R1T Kamyon 2.000 KM Rallisine Çıkıyor

Yazar

Elektrikli Rivian R1T kamyonetin katılacağı yarış tabi ki hayal ettiğimiz türden bir ralli değil.

İlk satılabilir iki ürünü ile yarışın hemen dışında. Yolun başında ki EV üreticisi Rivian, off-road topluluğu ile ilerlemeyi umuyor. Hem Rivian R1T kamyonet hem de Rivian R1S SUV, zeminden yeterli yükseklik, dört bağımsız motorlu tork vektörlü AWD ve 750 beygir gücü ile asfalt üzerinde performans gösterecek şekilde tasarlandı. Hemen hemen her türlü zorluğa yetecek kadar hırıltı bir sesi var.

Bunu kanıtlamak için Rivian, R1T kamyonunu bu yıl ki Rebelle Rallyye girecek. Hedefin çok fazla hız olmadığı, yol dışı tehlikelerin üstesinden geldiği ve kontrol noktalarında hiçbir şey kullanmadan etkili bir şekilde aşması yeterli. Ancak haritalar, pusula ve yol kitabı, GPS veya cep telefonu kullanmak yasak. Çok eğlenceli görünse de zorlu bir yarış.

Anlaşıldığı gibi, Rivian‘ın bir sonraki elektrikli aracı olan, “R2R” olarak adlandırılan, ralliden esinlenilmiş 500 beygir gücündeki bir pick up’ın yarışta boy gösterebileceği bir ralli değil. Ama tabii ki olması gerekmiyor; R1T, sekiz gün boyunca Nevada ve California arasındaki 2.000 km’lik çölde ilerlerken, yine de birçok zorlu zorlukla karşı karşıya kalacak. Bu yarışa giren motifikasyonu yapılmış Jeep Wranglers, Toyota 4Runners ve Land Rovers sayısından çok açık bir şekilde belli oluyor.

  Smart 20inci yılı Şerefine Elektrikli Otomobilini Çıkarttı

Rivian R1T‘nin bu zorlu navigasyon, hassas sürüş ve sertlik testinde pilotluk yapmak için seçilen isimleri ise; iki kez şampiyon olan Emme Hall ve Rebecca Donaghe olacak.

Rivian Kreatif Direktörü Larry Parker, etkinlikle ilgili olarak “Rebelle Rallisi gibi maceralar, Rivian araçlar için üretilmiştir. Ralliye ilk tamamen elektrikli aracımız ile katılmak anlamlı” dedi.

Hall ve Donaghe, 8 Ekim’de başlayacak etkinlikte, Rivian kamyonu hala seri üretime hazırlarken ön üretim Rivian R1T kullanacak. Başlangıçta 2020’nin sonlarında bir lansman için planlanmıştı. Ancak dünyayı etkileyen pandemi, öngörülen üretim başlangıcını gelecek yılın Haziran ayına itti.

2 Comments
  1. […] Rivian, son on yıldır yavaş, sabırlı bir oyun oynuyor. Şirketin kendi geliştirdiği platformu temel alan bir SUV ve crossover üretmeye hazırlanıyor. SUV yedi kişiye kadar oturabilir. 7,716 lbs’ye kadar güç üretebilecek. Sırasıyla 240 mil, 310 mil ve 400 mil menzile sahip olacak. En güçlü versiyon, 3.0 saniyede 0-60 mil / saat hıza ulaşabilecekken, temel model hala 4,9 saniyede saygın bir süreye sahip olacak. […]

  2. […] da Rivian ile rekabet etmek istiyorsa, Navarro‘nun 750 hp ve 829 lb-ft torka sahip R1T kamyon ve R1S SUV‘dan daha iyi performans göstermesi gerekecek. Tanıtımdan, Navarro geniş […]

Düşüncelerinizi Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler

Image Button