GenelHaberlerTeknik Bilgiler

Kışın Elektrikli Araba Kullananlara İpuçları

Kışın Elektrikli Araba Kullanırken dikkat edilmesi gerekenler
Kış aylarında, elektrikli arabalar ve soğuk hava hakkında bir çok farklı soru ve düşünce ortaya çıkıyor. Elektrikli araba sahiplerinin merakını gidermek ve fikir sahibi olmalarını sağlamak için bu başlığımızı oluşturduk. Chevrolet soğuk havalarda elektrikli arabalarla ilgili ipuçları paylaştı.

kisin-elektrikli-araba-kullanma-ipuclari-elektrikliarabafiyatlaricom
Kışın Elektrikli Araba

Chevrolet bayi Müdür Yardımcısı Katie Minter, soğuk havalarda elektrikli arabalarla ilgili sorunların farkında olduklarını bildiklerini dile getirdi. En önemlisi de hava sıcaklıkları düştüğünde elektrikli arabaların ekstra enerjiye ihtiyaç duyduklarını vurguladı. Bu enerjinin, aracı, kabini, bataryayı vs. ısıtmak için gerekli olduğunu dile getirdi. Bu nedenle elektrikli arabaların menzili kış aylarında düşmekte.

Bunu bildiğimiz halde ve tecrübeli okurlarımızın çoğunun farkında olmasına rağmen, Katie Minter sürekli paylaşılan bir şeyi yineledi. Elektrikli araba sahipleri olarak işimizin başkalarını eğitmeye ve elektrikli araba sahibi olmalarına yardımcı olmaktır. Bizim de burada olma nedenimiz budur.

Kışın Elektrikli Araba Kullanımı İpuçları
Kışın Elektrikli Araba

Kışın elektrikli araba kullanımı ipuçları

  1. Akıllı Kabin Isıtma: Elektrikli arabanız şarjdayken, kabini ve bataryayı ısıtmak için sürüş öncesinde şebeke gücünü kullanın. Kabini ısıtmak için şebeke gücünü kullanmak, sürüş menzilinizi rezerve etmenizi sağlar. 240V şarj aleti kullanmak maksimum fayda sağlar.
  2. Yolda Sıcak Tutmak: Eğer koltuk ve direksiyon ısıtıcınız varsa klima yerine koltuk ve direksiyon ısıtıcısını kullanın. Vücudunuzu koltuktan ısıtmak tüm kabini ısıtmaktan daha az enerji kullanacağı için menzilinizi uzatır.
  3. Lastik Basıncı: Hava sıcaklıkları düştüğünde lastiklerinizdeki hava basıncı da düşer. Dört lastiğinizin de hava basıncını kontrol edin ve gerekirse fazla hava ekleyin. Lastik basıncınızı kontrol ederken lastiklerinizin soğuk olduğundan emin olun. Yeterli basınçta şişirilmiş lastikler, elektrik menzilinizi ve yol tutuşunuzu arttırır ayrıca enerji tasarrufu sağlamanızı da sağlar. Ayrıca aracınızda kullandığınız lastiğin modeli de menzilinizi etkiler. Enerji tasarrufu lastik kullanmaya özen gösterin.


Ayrıca kış aylarında aracınızda kış bakım seti kullanın. Antifrizli (donmaya dayanıklı) cam suyunuzu, buz kazıyıcısı veya buz çözücünüzü, cam buğu önleyicinizi ve temizlik bezinizi aracınızda bulundurmaya özen gösterin. En önemlisi de hava sıcaklıkları +7 derecenin altına düştüğünde mutlaka kışlık lastiklerinizi taktırın. Yazlık lastikler bu derecelerde kuru asfaltta bile iyi bir yol tutuş sergileyemez.

Saygılarımla.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu