HaberlerElektrikli ArabalarTesla

Tesla Model S fiyatları ve özellikleri (P100D)

Yazı İçeriği

Tesla Model S fiyatları ve özellikleri

Tesla Model S fiyatları ve özellikleri hakkında detaylı araştırmalar yaptık, Türkiye’de Tesla’nın resmi olarak satış yaptığı bir yer bulunmuyor. Bunun başlıca sebeplerinden birisi; henüz Türkiye’nin %100 elektrikli araba kullanımına tamamen uygun olmaması olarak gösterilebilir.

Yine de Tesla Model S yurtdışından ithal edilebiliyor. Diğer ithal elektrikli arabalarda da olduğu gibi; aracın Türkiye fiyatını bulmak için Hollanda’dan Türkiye’ye nakliye, arabanın motor gücüne göre değişen %3-7-15 arası değişen ÖTV ve %18 KDV ile tescil masraflarını aşağıda belirtilen fiyatların üzerine eklemeniz gerekiyor. Tabloda belirtilen fiyatlara bu masraflar eklenmemiştir.

Tesla Model S

Türkiye’de ve Dünya’da elektrikli araba ve otonom araba denilince akla gelen ilk markalardan biri olan, Tesla markasının en yüksek seviye özelliklerine sahip arabası. Otomobil teknolojilerinin geldiği son nokta olarak günümüzde bu araç gösterilebilir.

Tesla Model S Fiyatı - Tesla Elektrikli Araba Fiyatları
Tesla Model S Fiyatı – Tesla Elektrikli Araba Fiyatları Tesla Model S fiyatları ve özellikleri

Elon Musk tarafından Dünya’nın en güvenli arabası olarak gösteriliyor ve kesinlikle haksız sayılmaz, bazı devrimsel güvenlik teknolojilerini yakından tanımanız açısından anlatalım.

Dinamik Hız Sabitleme ve Otopilot

Normal modern arabalarda, sadece önündeki araba ile mesafeyi koruyacak şekilde hızınızı sabitleyebilen bir teknoloji mevcuttur. Tesla ise bu seviyeyi epey yükseltip, kendi dinamik hız sabitleme teknolojisini geliştirdi.

Belirlenen takip mesafesinde önündeki aracı takip ederken; yolun 200 mt ilerisini ve aracın bütün çevresini de analiz etmeye devam ediyor. Aracın sağından, solundan ve hatta arkasından gelen araçları takip ediyor; yola çıkabilecek objeleri, yayaları, hayvanları ve hatta insan gözüyle görülemeyecek kazaya sebebiyet verebilecek bütün tehlikeleri analiz ediyor. Bu kontrolleri üzerindeki ultrasonik sensörler ve kameralar ile analiz edebilen Model S; herhangi bir tehlike veya kaza anında öngörüde bulunup, sizi inanılmaz kıvrak manevralar ile tehlikeden koruyor.

Aşağıdaki videoda ne anlatmak istediğimi çok rahat anlayacaksınız, Tesla’nın otonom sürüş özellikleri sayesinde açıkça nasıl hayatlar kurtardığının örneklerini görmeniz mümkün.

Dinamik hız sabitlemenin yanı sıra şerit takip sistemi sayesinde aracınız otonom bir şekilde yoluna devam ediyor, bu sayede şeridinizi ihlal eden araçların kaza yapmanıza sebep olmasını önlüyor.
Otomatik şerit değiştirme özelliği; sinyal vermeniz yeterli, Tesla arabanız şerit müsait ise kendisi şeridini değiştirecektir.

Tesla Model S fiyatı

ModelYılHP0-100ÇekişMenzilFiyat
Tesla Model S P100D Standart2018762 HP2.7 sn4×4572 KM185.000 EURO
Tesla Model S P100D Full Paket2018762 HP2.7 sn4×4572 KM305.000 EURO

Daha fazla model görüntülemek için sürekli güncellenen güncel elektrikli araba fiyatları listemize veya güncel hibrit araba fiyatları listesine göz atabilirsiniz.

Tesla Model S fiyatları ve özellikleri

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu