Elektrikli ArabalarGenelHonda

Elektrikli Honda SUV E-Konsept Geliyor

Honda SUV E-Konsept ile tanışın.

Honda, çok uygun bir şekilde SUV e-konsept olarak adlandırılan en son konseptiyle tamamen elektrikli araç pazarındaki ilerlemesini sürdürüyor. Bu yıl ki Pekin Otomobil Fuarı‘nda resmi olarak görücüye çıktı. Hali hazırda çinde satışta olan Honda e şehir otomobilinin aksine, SUV e-konsept “gelecekteki bir seri üretim modunun yönünü gösteriyor”, yani gelecekteki bir küresel model gibi görünüyor.

Aynı derecede önemli olan, hükümetin emisyonsuz araçlar konusundaki kararlılığı nedeniyle hayati bir pazar olan Honda‘nın Çin‘de piyasaya süreceği ilk EV olacak. Geçen hafta piyasaya sürülen e-konsept, yakında ABD’de ve başka yerlerde satışa çıkacak olan Nissan Ariya‘ya benzer boyutta görünüyor. Konseptin ön ucu LED farlara ve mevcut üretim araç serisine kıyasla genel olarak daha temiz ve pürüzsüz bir tasarıma sahiptir.

Ancak SUV e-konseptin ana satış noktası tasarımı değil, daha çok teknolojik özellikleri gibi görünüyor. Honda, hem konseptin hem de gelecekteki üretim versiyonunun yeni nesil Honda Sensing güvenlik paketi ile donatıldığını ve şimdi çok yönlü ADAS veya gelişmiş sürücü destek sistemleri olarak adlandırıldığını söylüyor. Bu, ön kamera açısının genişletilmesiyle ve etkinleştirildiğinde sistemin çevredeki araçları daha doğru bir şekilde algılamasına olanak tanıyan 360 derecelik radarın eklenmesiyle mümkün kılınan gelişmiş tanıma, tahmin ve karar verme performansını içerecektir.

Honda, bu yeni ve gelişmiş sistemin hem otoyollarda hem de normal düz yollarında daha karmaşık ve çeşitli yol koşullarında sürücülere yardımcı olabileceğini söylüyor.

Bu en yeni Honda Sensing teknolojisinin resmi gösterimleri, bu yılın sonundan önce Çin’de başlayacak. Honda ayrıca, yapay zeka asistanı arayüzü, akıllı telefon bağlantısı ve kablosuz güncellemeler içeren yeni nesil Honda Connect‘i piyasaya sürmek için bu fırsatı değerlendirdi. Honda, SUV e-konseptinin üretim versiyonuyla ilgili detaylar vermedi. Ancak gelecek yıl veya 2022’nin başlarında geldiğini görürsek şaşırmayacağız.

Ayrıca bu etkinlikte, otomobil üreticisinin Çin’de plug-in hibrit sistemle donatılmış ilk satacağı yeni Honda CR-V PHEV de gösteriliyor. Bunun için satışlar bu Ocak ayında başlayacak.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu