Elektrikli ArabalarGenelHaberler

Dışı Klasik İngiliz Roadster İçi Elektrikli Araba

Dışı Klasik İngiliz Roadster İçi Elektrikli Araba

Gerçek bir klasik otomobil hayranıysanız, tüm bu içten yanmalı motorları yasaklamak ve tam elektrikli araç kullanmak sizin için özellikle endişe verici olabilir. Benzine karşı bu kadar misafirperver olmayan bir dünyada antika klasik arabaları nasıl elde edeceksin?

Tamamen elektrikli bir güç aktarım sistemi dönüşümü ile benzin yakan klasiğinizi “geleceğe hazır” edebilirsiniz. Veya, tamamen yıkılmış ve bir EV olarak sıfırdan yeniden inşa edebilirsiniz. Ancak klasik bir otomobilin performansı ve stiliyle (Volkswagen’in Beetle ile yaptığı gibi) bir şey satın alabilirsiniz. Bu da bizi şuna getiriyor: RBW Electric Classic Cars adlı bir İngiliz şirketinin ilk sınırlı çalıştırma elektrikli arabası RBW Roadster. İngiliz spor otomobil tarihinin bir simgesi olan MGB Roadster‘a dayanıyor. Ancak 20. yüzyıl mekanik özelliklerinin hiçbirini paylaşmıyor.

Dışı Klasik İngiliz Roadster İçi Elektrikli

RBW, sürüş dinamiklerini ve MGB‘nin genel hissini elde etmeye o kadar hevesliydi ki, şirket, arka aksa monte edilmiş bir elektrik motoruyla akü paketlerini kaputun altına, öne koyan bir güç aktarma organı tasarladı. Teorik olarak, bu, orijinal MGB Roadster‘ın sahip olduğu ağırlık dağılımına benzer bir ağırlık dağılımı sağlıyor. Piller, motor ve şanzımanın yerini alıyor ve elektrik motoru diferansiyelin yerini alıyor.

Bu piller, Nissan Leaf ile aynı gelişmiş lityum iyon hücreleri kullanılarak Hyperdrive Innovation tarafından sağlanıyor. RBW, 34,5 ila 46 kWh arasında her biri 5,75 kWh enerjiye sahip altı, yedi veya sekiz pil paketi ile sipariş edilebiliyor. Toplam. RBW, 160 km’den fazla sürüş menzili için yeterli deniyor.

Ancak, “heyecan verici” bir performans arıyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekebilir. RBW, 80 mil / saat azami hız ile, 9 saniyelik 0 ila 60 arası bir zaman belirtiyor. Artı tarafta, coilover damperli ısmarlama çift salıncaklı süspansiyonu sayesinde bir rüya gibi araç oluyor.

Elbette, Türkiye’deki en büyük soru şu: RBW Roadster burada satılacak mı? Cevabı ise; Daha çok bekleriz.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu