Elektrikli ArabalarLamborghini

Lamborghini Revuelto Beklediğimiz Elektrikli Süper Araba Olabilir

Lamborghini Revuelto Adının ne anlama geldiğini asla tahmin edemezsin.

Sant’Agata Bolognese da bulunan Automobili Lamborghini, 25 Mayıs’ta Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) bir ticari marka başvurusunda bulundu. Ardından Lamborghini, Revuelto adını İtalyan ticari marka ofisi (UIBM) ile ticari marka haline getirdi..

Lamborghini‘nin en son patent başvurusu Revuelto kelimesi için. Uygulama, EUIPO‘nun 9, 12, 25 ve 28. sınıflarındaki mal ve hizmetler için geçerli olacaktır. Sınıf 9, otomobillerde kullanım için uyarlanmış tablet tutuculara kadar, gezegendeki esasen her otomobil özelliğini içerir. Sınıf 25 tüm giysilerden oluşurken, Sınıf 28 oyuncak arabalardan, ölçekli modellerden, yarış arabası oyunlarından ve araba ile ilgili diğer tüm oyuncaklardan bahseder.

Ancak asıl vurucu nokta, arabaları ve elektrikli arabaları içeren Sınıf 12’dir. Tek tekerlekli elektrikli scooterlar da dahil olmak üzere gezegendeki hemen hemen her hareketli nesneyi kapsar.

Lamborghini‘nin bu ismi kendisine saklamak istediği çok açık, bu da tek bir anlama gelebilir.

Bir sonraki Lamborghini‘nin adı Revuelto olacak. İlk önce burada duydunuz millet.

“Revuelto” kelimesi tam olarak ne anlama geliyor?

Lamboları biliyorsanız, çoğu markasının adını ünlü İspanyol boğalarından veya İspanyol boğasının bir tanımından aldığını bilirsiniz. Lamborghini, daha önce sadece iki kez adlandırma yapısından sapmıştı. Sesto Elemento, İspanyolca’da “altıncı element” anlamına gelir ve Countach kelimesi, yoldan geçen çarpıcı bir kadın gördüklerinde erkeklerin söyleyeceği bir şeydi. Evet, Countach, çağrıdan sonra adlandırılmıştır.

Tam olarak çevirdiğimizde Revuelto kelimesi, sahanda yumurta demek. Ama Lamborghini‘nin aklında bu kelimenin tam olarak bu şekilde olduğunu düşünmüyoruz.

Lamborghini‘nin kabaca vahşi, tepetaklak, çalkantılı ve kişisel favorimiz olan asi anlamına gelen sıfatı tercih ettiğini tahmin ediyoruz. Bu bize Lamborghivari geliyor.

Neden bu kadar iyi bilinen bir gelenekten uzaklaşıyorsunuz? Standart araç özelliklerine ek olarak, araba aküleri, şarj edilebilir elektrik pilleri, güç paketleri, güç üniteleri, elektrikli araçlar için piller ve motorlu araçlar için pil şarj cihazlarından da bahseder. Sınıf 12, elektrikli arabalardan açıkça isimleriyle bahseder.

Lamborghini‘nin ilk elektrikli aracı Revuelto olarak mı adlandırılacak? Kesinlikle öyle görünüyor. Ne tür bir araba olacak?

Dün Lamborghini‘nin CEO’su Stephan Winkelmann‘ın ilk EV’sinin yerden yüksekliği artırılmış 2+2 olacağını açıkladığı bir makale yayınlandı. Esasen, mücadeleyi Ferrari Purosangue‘a taşıyacak elektrikli bir GT.

Winkelmann, “Daha çok yönlü bir otomobil olacak ve bu, Urus‘un tamamen elektrikli hale gelmesinden önce gelen ilk [tamamen elektrikli otomobil] olacak” dedi.

Tasarıma gelince, Lamborghini Assertion‘da 2016’ya bakmak isteyebilir. Bu, Lambo’nun bir GT arabasını en son ima etmesiydi ve ne yazık ki hiçbir zaman üretim bandına almadı.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu