elektrikli arabalar, elektrikli araçlar, hibrit arabalar, togg, elektrikli bisiklet

Elektrikli Mercedes Maybach - Elektrikli Araba Fiyatları - Elektrikli Arabalar
Elektrikli Mercedes Maybach

Elektrikli Mercedes Maybach Geliyor

Yazar

Elektrikli Mercedes Maybach oyunun zirvesinde kalması için bir şeyler yapması gerekiyor.

Kabul etmekten her ne kadar nefret etsek de, geleceği gözden geçirirken bir arabanın motor notundan bahsetmeyeceğiz. Ford elektrikli bir F-150 üzerinde çalışıyor, Jaguar içten yanmalı motorları tamamen terk etmek zorunda kalabilir. Ve sürüş keyfi ve harika bir altı silindir sesi duymanın verdiği duygularla gurur duyan BMW bile daha fazla elektrikli araç üretiyor.

Dünya değişiyor ve bununla birlikte firmalarda ayak uydurmak zorunda kalıyor. Buna son derecede zengin Mercedes-Maybach S ve kardeşleri de dahil. Daimler AG‘nin CEO‘su Ola Kallenius, Bloomberg ile yaptığı röportajda markanın geleceğe yönelik planlarını tartıştı ve bunlara elektrikli Maybach‘lar da dahil olabilir.

Kallenius, “Maybach marka adıyla daha fazlasını yapmak için yer var” dedi. “Elektrikli platform bazı fırsatlar sunuyor.” Bu, Kallenius‘a kar marjları sorulduktan sonra geliyor. Bu alanda Mercedes belki biraz şaşırtıcı bir şekilde o kadar da iyi yapmıyor.

Araç başına belirli marjlar hiçbir zaman açıklanmasa da Kallenius, yelpazesindeki en pahalı otomobillerin, şaşırtıcı yeni S-Serisi gibi otomobillerin, yeni teknolojiye yapılan büyük yatırımlara rağmen daha yüksek karlar elde ettiğni kabul ediyor.

Bu teknoloji nihayetinde daha küçük arabalara indirgeniyor, bu nedenle Mercedes, Maybach GLS gibi otomobillerde yeni elektrik teknolojisini piyasaya sürebilirse, alt sınıf otomobiller üzerindeki etki daha az önemli olacak. Ve bu da tüm portföyün maliyet ve kar oranının iyileştirilmesine yardımcı olacaktır.

  2020 BMW X1 Hibrit Detayları Açıklandı

Ancak, Mercedes‘in uzun vadede daha karlı olmasına yardımcı olabilecek tek şey elektrikli arabalar değildir. Kallenius, dijital iş alanlarının nihayetinde bir milyar avroyu aşan gelir getirebileceğini tahmin ediyor. Bu nedenle, Mercedes, BMW ve Audi‘deki baş Alman rakiplerini geride bırakırken, yeni teknolojide öncülük etmek giderek daha pahalı hale geliyor.

Mercedes, teknolojik yeniliklerin zirvesinde kalabilmek için maliyetleri düşürmeye çalışacak. Ayrıca, neredeyse hiç ses çıkarmayan bir tahrik sistemi ile donatılmış bir Maybach‘ta hiçbir zarar görmüyoruz. Geleceği izlemek ilginç olacak.

Düşüncelerinizi Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler

Image Button