Elektrikli ArabalarGenelVolvo

Volvo XC40 Recharge 400 Beygir Güç Üretiyor

Volvo XC40 Recharge EPA derecesini artık biliyoruz.

Volvo, İsveçli otomobil üreticisinin ilk tamamen elektrikli otomobili XC40 Recharge‘ın üretime girmesinden bir yıl sonra piyasaya sürülmesi ile yeni bir kilometre taşına ulaştı. Normal XC40 ile aynı şaseden oluşuyor. Ancak 2.0 litrelik sıralı dörtlü benzinli motor yerine 400 beygir gücü üreten bir elektrik motorunu içinde barındırıyor. XC40 Recharge‘ın 0-62 mph’e 4,9 saniyede hızlanmasını ve 112 mil gibi yüksek bir hıza ulaşmasını sağlıyor.

Volvo-XC40-400-Beygir-Güç-Üretiyor-1
Volvo XC40 Recharge

Şaseye oturtulmuş edilmiş 78 kWh lityum iyon pil paketi, 248 milin üzerinde bir sürüş mesafesi sağlar. Bu derecelendirme, Avrupa WLTP döngüsüne dayanıyor. Ancak şimdi EPA, XC40 Recharge‘ı ABD’de hayal kırıklığı yaratan 208 millik tahmini bir menzil ile derecelendirdi.

Model Y Long Range ise ABD’de şu anda 49.990 $ ‘dan başlıyor ve Ülkemizde vergiler eklendikten sonra ne kadar olur orası tabi ki bilinmez. XC40, Model Y‘nin fiyatının altını girebilirse, ve 200 milden fazla menzile sahip bir EV‘ye ihtiyacınız yoksa cazip bir alternatif olabilir. Ayrıca kablosuz yazılım güncellemeleri ile birlikte Google Asistan, Google Haritalar ve Google Play Store desteğiyle Android tarafından desteklenen piyasadaki en iyi multi mediya sistemlerinden birine sahip.

Geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana, XC40 Recharge‘a olan talep, elektrikli crossover‘ın 2020 yılı için beklenilen taleplerini bir hayli aşmış durumda.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu