VolvoGenelHaberler

Elektrikli Volvo XC40 SUV Aracının Dizayn Ayrıntılarını Açıkladı

Elektrikli Volvo XC40

İsveç menşeili otomotiv devi Volvo’nun merakla beklenilen elektrikli SUV modeli XC40 ile ilgili ayrıntılar belirlenmiş olmaya başladı. 

Şirketin paylaştığı eskizlerde, aracın var modellere oranla ciddi anlamda  daha çok minimal bir tasarıma sahip olacağı görülüyor.

Örneğin, XC40 SUV egzoz borularına sahip olmayacak. 
Ayrıca benzinle güç üreten araçlarda soğutmayı sağlamak için  sarf edilen meşhur ön ızgara da kalkıyor. 

Otomobil pazarında trend belirleyen markalardan biri olan Volvo,  tamamıyla elektrikli ilk modeli Volvo XC40 eşliğinde  yeni bir  zamanın kapılarını aralayacak. 
16 Ekim’de tanıtacağı otomobilin dizayn ayrıntılarını anlatan İsveçli şirket, benzinle güç üreten araçlara oranla ciddi anlamda daha çok kolay  bir  tasarıma vurgu yapıyor.

Kırpılan bu özelliklerin yanında, kaput bölümünün yeni dizaynı da ciddi anlamda ilgi çekiyor. 

XC40 SUV, tamamıyla elektrikli bir yapıda olması nedeniyle  samimi  yanmalı bir motora sahip olmayacak. 
Kaput kısmını daha çok verimli olacak şeklinde yeniden tasarlayan Volvo,  böylece sürücülere çoktan 30 litre bagaj hacmi sağladığına ilgi çekiyor.
Motorun yanında arka taraftaki egzoz borularına da veda eden elektrikli SUV,görülmemiş bir “Sage Green” metalik opsiyonu de dahil olmak suretiyle sekiz değişik dış renkte çıkacak.. 
Ayrıca iki yeni 19 inç ve 20 inç tekerlek opsiyonu de var olacak.

Volvo Cars dizayn sorumlusu Robin Page, ızgaraya ve egzoz borularına gereksinim duymayan, daha çok temiz ve daha çok çağdaş bir araç  yarattıklarını söyledi. 
Bu yaklaşımın şirketin geleceğinde ehemmiyetli bir yere mevcut olduğunu bildiren Page, akü vaziyeti gibi verileri sağlamak  için  şoför  arayüzünü de değiştirdiklerini aktardı.

Volvo, vasıta içindeki kumaşların geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldığınıdile getiriyor. 
Yeni kokpit tasarımının sürücülere ciddi anlamda daha çok rahat ve  fonksiyonel biralan sunduğunu bildiren şirket, kapılarda ve koltukların altında ufak çantalar içinbirçok gizleme kısmı olduğunu söyledi.
Volvo’nun tamamiyle elektrikli ilk SUV modeli XC40 ile ilgili bütün ayrıntıları, 16 Ekim’de gerçekleştirilecek etkinlikte öğreneceğiz. 
O tarihe kadar yeni bulgular açığa çıktığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Pinterest
  Volvo XC40 Recharge 400 Beygir Güç Üretiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu