Elektrikli ArabalarGenelHaberlerMercedes

Yeni Mercedes Elektrikli Arabalar 2021

Mercedes Elektrikli Arabaların başında EQS lüks sedan ve SUV olacak.

Önümüzde ki on iki ay Mercedes Benz için çok yoğun geçecek. Alman otomobil üreticisi sadece yerli rakipleri Audi ve BMW ile savaşmaya devam etmek zorunda. Aynı zamanda üç yeni elektrikli aracı piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunlardan biri, yeni amiral gemisi olan S-Serisi boyutlu EQS olacak. Tamamen yeni özel geliştirilmiş mimari üzerine inşa edilen EQS üretilecek araba, 2019’un çarpıcı konseptine oldukça güçlü bir benzerlik taşıyacak.

Mercedes ayrıca, üretim özellikli EQS‘nin WLTP derecelendirmelerine göre 435 mil menzile sahip olacağına söz veriyor. Yeni duyurulan Tesla Model S Plaid‘in 520 millik bir menzile sahip olduğu iddia edildiğini unutmayın. Mercedes ve diğer Tesla rakiplerinin not almadığını ve buna göre yanıt vermesini bekleniyor.

Mercedes, yeni mimariyi, daha küçük sedan EQE gibi başka bir ek pilli elektrikli modelleri desteklemek için kullanmayı planlıyor. Bu platformu kullanan üçüncü model, hali hazırda satışta olan orta boy Mercedes EQC SUV‘a tam boyutlu bir alternatif olan EQS SUV olacak. Üç yeni ‘EQ‘ modelinin tamamı burada test ediliyor.

Mercedes ayrıca, son derece popüler GLA‘nın tamamen elektrikli bir versiyonu olan EQA‘nın üretiminin bu yılın sonlarında başlayacağını söyledi. EQB yarı kompakt SUV, 2021’de belirlenemeyen bir tarihte montaj hattından çıkmaya başlayacak. Şu anda Mercedes EQS‘nin iç ve dış mekanlarlarda tüm testlerden geçtiğini söylüyor.

İskandinavya’da ultra soğuk hava testleri yapılırken, şasi ve aktarma organları testleri sahalarda, halka açık yollarda ve hatta İtalya’daki Nardo Ring pistinde ve Almanya‘daki Nurburgring‘de yapılıyor. Bu arada sıcak hava testleri Güney Afrika ve Güney Avrupa‘da yapılıyor.

Elektrikli Araç Mimarisi Programından Sorumlu Başkan Yardımcısı Christoph Starzynski, “EQS şimdiden Güney Afrika’nın sıcağından Kuzey İsveç‘in soğuğuna kadar iki milyondan (1,2 milyon mil) fazla test kilometresi yaptı” diyor. “EQS elektrikli araçların S-Serisi olacak.” EQS üretimi Almanya‘nın Sindelfingen kentinde gerçekleştirilecek.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu