Elektrikli ArabalarVolvo

Volvo Polestar 2, Virüse Meydan Okuyor

Volvo Polestar 2

Volvo‘nun Google Versiyonlu Polestar 2‘si, Virüse Meydan Okuyor En sonunda korona virüs salgınının engel olamadığı bir şey var: Volvo’nun Google bilgi-eğlence sistemine sahip tamamen elektrikli sedanı Polestar 2’nin piyasaya sürülmesi.

Çinli İsveçli otomobil şirketinin ilk elektrikli aracının teslimatları bu yaz ABD‘de başlayacak. Bir plug-in hibrit spor otomobil olan orijinal Polestar 1, 2019’da piyasaya çıktı ve lüks bir sürüş imkanı veren araç 156.000 dolardan fazlaya mal oldu. Hibrit, Volvo Polestar 2‘yi piyasaya sürmeden önce elektrikle nelerin mümkün olduğunu göstermeyi amaçlıyordu. Herhangi bir vergi teşvikinden ve elektrikli araç sübvansiyon programlarından önce, yeni dört kapılı EV, Google Haritalar, Google Asistan ve Google‘a sahip ilk otomobil. Araca yerleştirilen Play Store, 59.900 dolardan başlıyor. En yeni EV, bu yazın sonlarında Kanada’da da teslimatlara başlayacak.

Volvo Polestar 2

275 mil (442 km) menzilli EV, yalnızca bağlantısı nedeniyle değil, aynı zamanda salgının ortasında zamanında geldiği için de benzersizdir.

Gecikmiş elektrikli araç projelerinin uzun bir listesi var.

Chevy‘nin yeni nesil Bolt EV‘si, General Motors’un yenilenen GMC Hummer EV’i ve Cadillac‘ın ilk tamamen elektrikli SUV Lyriq’in lansmanı ile birlikte geri çekildi. Rivian‘ın tamamen elektrikli kamyonu R1T, 2020 zaman çizelgesine ulaşmayacak. EV başlangıcının tamamen elektrikli SUV‘si ile birlikte 2021’de geç gelmesi bekleniyor. Aynı şey Lordstown Motors’un başka bir elektrikli kamyonu için de geçerli.

Lucid, başka bir lüks sedan EV olan Air ile bu yılın sonunda üretime başlayacaktı. Ama başlayamadı.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu