Elektrikli ArabalarVolvo

Polestar 2 Elektrikli Araba İncelemesi:

En merakla beklenen elektrikli arabalardan biri olan Polestar 2, Polestar 1 plug-in hibrid coupe‘dan sonra, İsveç aracılığıyla Çin’den ana akıma katılacak olan modeldir.

560.000 TL’lik Polestar 2‘yi Tesla Model 3 ile karşılaştırmamak zor. Fiyat ve konsept açısından, oldukça benzer arkadaşlardır, ayrıca bu pazar segmenti yakında tüm elektrikli Alman üreticileriyle vızıldayacak.

Yazı İçeriği

Polestar 2 hakkında daha fazla bilgi

Sıkı kapaklar, parlak boyalar ve düzgün detaylarla yapı kalitesi etkileyicidir. Kabini dağınık ışıkla yıkayan geniş bir panoramik sunroof standarttır; güneş perdesi yok ve Polestar, bir UV tabakasının ısının çoğunu ortadan kaldırdığını söylüyor – ve geceleri markanın North Star motifi, tipik bir zarif tasarım dokunuşu olan cam tepeye yansıtılıyor.
Arka kapılardan arka koltuklara kolay erişime sahip iyi bir paket – sadece bunu etkili bir şekilde dört koltuklu yapan büyük bir ‘iletim tüneline’ ve tamponun çok aşağısında uzun bir düğmeye basarak yükselen büyük bir bagaj kapısına dikkat edin. Daha uzun insanlar onu açmak için eğilmek zorunda kalacak. Bagaj kapağı elektrikle çalıştırılır ve ayrıca anahtardan da açabilirsiniz.

Makul bir şekilde şekillendirilmiş bagaj 364 litre kapasiteye sahip ve bu bir Volkswagen Golf’ün yük bölmesinden çok büyük bir miktar değil – ancak altta 41 litrelik bir bölme var ve şarj kablolarınızı ve araç gereçlerinizi kaputun altında saklayabileceğiniz 35 litrelik küçük bir ‘arka bagaj’ da var.

Arka koltuklar 60:40 oranında bölünmüş ve daha uzun nesneleri yerleştirmek için bir kayak bölmesi var. Oldukça pratik bir otomobil ve aile görevlerine kolayca girecek, ancak Polestar‘ın son modeli için ağır bir filo / iş ön yargısı öngördüğünü belirtmekte fayda var.

İç mekan nasıl?

Yerleşin ve Scandi şıklığına ve Volvo tonlarına hemen aşina olacaksınız, ancak tasarımın saf modernliği ve tazeliği karşısında şaşıracaksınız. Malzemeler ve yapı kalitesi birinci sınıftır – Volvo kabinleriyle aynı düzeyde hissedilir ve en üst düzeyden gelirler.

Dijital tasarım ve temas noktaları çok basit ve göze batmıyor. El kitabını okumak zorunda olmadan kolaylıkla birçok fonksiyonu anlayabilirsiniz. Fakat her şeyin karanlık ve kasvetli olması üzücü, bu yüzden biraz iç ferahlatmak adına bej deri ve kahverengi ahşaptan hoşlanıyorsanız, 47.000,00 TL daha harcamanız gerekecek.

Polestar 2: teknik özellikler ve EV aralığı

Polestar 2’nin temel istatistikleri, ön tekerlek boşluğunun arkasında oldukça ucuz görünen bazı çıkartmalarla dış dünyaya yansıtılıyor. Bu arabada, arabanın omurgası boyunca aşağıya sarkan (düz bir zeminin olmadığını açıklayan) 78kWh’lik bir batarya vardır ve aşağıdaki önemli elektrikli araba istatistikleri için yeterince büyüktür:
⦁ Pil kapasitesi: 78 kWh
⦁ Pil türü: Lityum iyon 400 volt
WLTP tarafından test edilen birleşik aralık: 470 km
WLTP tarafından test edilen kentsel mesafe: 560 km
⦁ Evde şarj (AC): 11 kW’a kadar
⦁ Hızlı şarj (DC): 150 kW’a kadar
⦁ Hızlı şarj süresi: 40 dakika % 0-80

Rakamlar büyük bir güvence veriyor, ancak şimdiye kadarki deneyimlerimizle eşleşmeyen bir rakam. Karışık sürüş koşullarında 320 km ulaşmak bile bir zorluğa yol açıyor ve şehirde takılırsanız 400 daha yakın gibi görünüyor. Tesla’nın Model 3’ü menzil kaygısını azaltarak burada hala avantaja sahip:
Model 3 Standart Menzil Plus 410 km
⦁ Model 3 Uzun Menzilli 560 km
⦁ Model 3 Performans 530 km

Resmi rakamlara göre Tesla her şarjı daha da ileri götürecek ve bunun bir kısmı Polestar’ın 2123 kg ağırlığındaki ağırlığına atfedilebilir. CMA mimarisinin ısmarlama bir elektrikli platform olmadığını unutmayın; Benzinli, dizel ve hibrit motorları da kabul edecek şekilde tasarlanmıştır.

Polestar 2 sürüşü nasıl?

Çin’den gelen tekneden çıkan ilk elektrikli araç grubu (bu araba, ana şirket Geely tarafından Şangay‘ın güneyindeki Luqiao‘da üretildi), başlangıçta planlanandan daha geç geldi. Patron Ingenlath, şirketin şanslı olduğunu itiraf etti çünkü planlanan üretime başlama, Çin korona virüs kısıtlamaları kalktığında gerçekleşti, bu da 2020 yazında Avrupa lansmanın da sadece iki hafta gecikme olduğu anlamına geliyordu.

Şimdiye kadar Performans Paketi ile donatılmış modelleri test ettik, Polestar‘ın bildirdiği 60 Bin TL’lik bir yükseltme çoğu erken alıcıyı cezbediyor. Daha büyük 20 inç jantlar, daha büyük, havalandırmalı diskler ve önde dört potlu kaliperler ile yükseltilmiş Brembo frenler ve çift akış valfleri standart mono tüp parçalarından daha geniş bir yanıt aralığına sahip manuel olarak ayarlanabilen Öhlins amortisörleri içerir.
Birçok sahibin ayarlarla uğraştığını hayal edemiyoruz (arka amortisörlere erişmek için arka tekerlek yuvası kaplamasını kaldırmanız gerekir) ve varsayılan olarak dinamik bir spor kurulumu için 22’den sekizinci tıklama üzerindedirler. Teoride, istediğiniz sıkıştırma ve geri tepme oranına sahip olana kadar ince ayar yapabilirsiniz.

Neyse ki arabaya yaklaştığınızda oldukça korkunç, ucuz siyah anahtar cebinizde kalabilir çünkü kilidi otomatik olarak açılır. Daha etkileyici olanı, bir durdur / başlat düğmesinin tamamen olmamasıdır; sadece oturun, frene basın ve kısa vites seçicide D’yi seçin ve yola çıkın. Sizi her gün gülümsetecek harika derecede basit bir başlangıç ​​rutini olacak aynı bir Tesla’nınki gibi.

Gaz pedalına bastığınızda, bunun çok hızlı bir araba olduğu hemen belli oluyor. Polestar 2’nin 4,7 saniyelik 0-100 km / s süresi gerçekten her şeyi söylüyor – iki 150 kW motordan ( dört tekerlekten çekiş için her aksta bir tane ) anında, koltukta sabitlenmiş hızlanma var. Bu, toplam 300 kW veya 402 bhp’lik bir toplam çıktıdır ve 487 lb ft’lik acımasız bir torkla birlikte, tüm hızlarda heyecan verici, hızlı ve alıngan bir itme mevcuttur. Tüm elektrikli arabalar trafik ışığı Grand Prix‘sinde iyi performans gösterir, ancak Polestar 2, bir otoyol yokuşunda hızlanma patlaması için bile uygun şekilde hızlıdır.

Yolculuk ve yol tutuşu ne olacak? Polestar 2 tüm bu performansla başa çıkabilir mi?

Evet çıkabilir. Dört tekerlekten çekiş ve akıllı enerji yönetiminin birleşimi, asla daha iyi çekiş arzusundan vazgeçmeyeceğiniz anlamına gelir. Tüm bu itme kuvveti akıllıca dağıtılır ve Polestar 2, ikili yolda rafine ve dingin olduğu kadar B-yolu patlamasında da çok eğlencelidir. Bu amaç ikiliği, arabanın karakterini tanımlar.

20 inçlik tekerleklerde gezintiyi zaman zaman oldukça meşgul bulduk; Çoğu koşulda iyi bir şekilde değerlendirilir, ancak Türkiye’nin arka yollarında gürültülü hale gelir. Konforu, havalı olmasından daha çok önemsiyorsanız, normal 19’ların daha iyi bir bahis olacağından şüpheleniyoruz ve manuel olarak sürüş ve yol tutuş dengesini elde etmek için Performans Paketinin amortisörlerinde ince ayar yapmak mümkün olabilir.

Polestar 2‘nin dijital ayarlarla aşırıya kaçmadığını bildirmekten memnuniyet duyuyoruz: direksiyonun ağırlığını ayarlayabilir (Hafif, Normal, Spor) ve Sürünme özelliğini açabilir veya kapatabilirsiniz. Spor ayarını yapay olarak ağır bulduk, ancak hızlı bir şekilde adapte oluyorsunuz.

Polestar 2 ile yolculuğunuzda rahatlayın çünkü Polestar 2 sessizleşir ve rafine edilir, kaygan bir 0.278 sürtünme katsayısı, havayı minimum yaygara ile keserek yardımcı olur. Bir arabada denediğimiz en iyi ses tanıma sistemlerinden biri olan Google Asistan ile konuşmayı kolaylaştırıyor – ve eğer bir Google hayranıysanız, tüm dijital yaşamınız sizi arabaya kadar sorunsuz bir şekilde takip edecek, oynatma listeleri, günlük randevuları ve favori yolculuklar dahil.

Polestar 2 Alınır mı?

Yeni Polestar 2 oldukça başarılı. Volvo, zeitgeist’e son derece uyumlu ilerici, performans markası Tesla‘ya rakip olmak için şirketi bağımsız bir birim olarak değiştirmeye karar verdi. Ve pandemi sonrası bu zamanlarda yaşam tarzımızı sorguladığımız ve Polestar’ın vegan iç mekanlarına, temiz yakıtlı EV durumuna ve düşük çevresel etkiye odaklanmaya olumlu ilgiyi tahmin ettiğimiz için, bu değerler şu anda yerinde hissettiriyor.

Polestar 2, kalite açısından Tesla Model 3’ten daha yüksek puanlar alır ve çoğu, yerleşik bir ana şirketin güvencesini tercih eder, ancak Polestar, Elon Musk’ın tescilli şarj altyapısı ve müjdeci takipçiyle eşleşemez. Hangisini seçerdik? Polestar 2 daha olgun bir üründür ( Tesla‘dan daha yeni bir markadan selamlasa da ) ve iç mekanı, kaygan sürüşü ve çok yönlü paketi ile bizi memnun etti. Daha fazla güç aktarma organı, menzil ve fiyat seçeneği istiyorsanız Tesla‘yı seçin – tam performans ve kendi markalı bir şarj ağından bahsetmeye gerek yok – ancak Polestar daha özel, akıllı bir satın alma olacak ve uzun vadede destekleyeceğimiz bir ürün olacak. Büyüyen elektrikli araç pazarına uygun adımlar atın.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu