elektrikli arabalar, elektrikli araçlar, hibrit arabalar, togg, elektrikli bisiklet

Elektrikli Dondurma Minibüsü - Elektrikli Araba Fiyatları Elektrikli Arabalar
Elektrikli Dondurma Minibüsü

En Hızlı Elektrikli Dondurma Minibüsü

Yazar

En Hızlı Elektrikli Dondurma Minibüsü Rekor Kırdı Sıcak bir yaz gününde sokağınızda yavaşça ilerleyen, bir dondurma kamyonetinin tanıdık sesinin derin nostaljik bir yanı vardır.

Harekletli, Hızlı bir tedavi edici müzikal dolambaçlılığına gelince, asla ona özgü değildir. yani, şimdiye kadar.

En Hızlı Elektrikli Dondurma Minibüsü

İngiliz mucit Edd China, 73.921 mil / saat (118,96 km) hıza ulaştıktan sonra en süratlı elektrikli dondurma minibüsü için Guinness Dünya Rekoru unvanını kırdı. Bay Whippy ona neyin çarptığını anlamayacak.

Çin, İngiltere, Yorkshire’daki Elvington Havaalanı‘nda bir kilometre ötede Whitby MorrisonAmalfi” dondurma minibüsüyle rekor kırdı. İngiltere otoyollarında araba kullanmaya alışkın olanlar için, rekorun otoyol hız sınırını da aştığını bilesiniz Bu nedenle rekor trafiğe kapalı bir alanda yol dışında tamamlandı.

dondurma kamyoneti

Rekoru kırmadan iki yıl önce Çin, dondurma kamyonetini “elektriklendirmek” için modifiye etmeye başladı. Minibüs, 2018 baharında Mercedes Sprinter dizel motorla çalıştı ve daha sonra onu bir elektrik motoruyla değiştirdi.

Çin’in başarısı Guinness Dünya Rekorları kitabının 2021 baskısında yer alacak. Guinness Dünya Rekorları Baş Editörü Craig Glenday, rekor kırmak için alışılmadık bir yıl olduğunu söyledi. “Bu yılki inanılmaz sayı, en olağanüstü koşullarda derlendi,” dedi. “Yazmanın yarısında, dünya COVID-19 tarafından alt üst edildi, ancak kilitlenmelere ve karantinalara rağmen, Edd gibi harika karakterlerin rekorları kırmasını engellemedi.”

Mucit ileri ki zaman için de tüyosunu ver di. “Belki bir daha ki sefere saatte 99 mil (159,33 km) hızı da deneyebilir.” dedi

  Volvo Polestar 2, Virüse Meydan Okuyor

GUINNESS WORLD RECORDS 2021 (20 £), 17 Eylül 2020’den itibaren mağazalarda ve çevrim içi olarak satın alınabilir. Tabi ki Türkiye de ne kadar satılır bilinmiyor. ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Elektrikli Dondurma Minibüsü

Düşüncelerinizi Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler

Image Button