Elektrikli ArabalarSmart

Smart EQ Fortwo incelemesi İngiltere’nin en ucuz Elektrikli Aracı

Ucuz elektrikli otomobiller söz konusu olduğunda, Renault‘nun havadar ve penceresiz, tandem koltuklu dört tekerlekli aracı ve Twizy’yi hesaba katmazsanız, bir sonraki en iyisi yeni Smart EQ Fortwo olabilir. 17.550 £ (202.000 TL) ‘dan fiyatlandırılan bu akıllı en ucuz elektrikli arabalardan biri gibi görünüyor.

Dört koltuğa ihtiyacınız olursa, yeni EQ serisindeki en ucuz forfour varyantı size 18.035 sterlinlik (207.000 TL) bir geri ödeme sağlayacak, bu da Renault’nun takdire şayan Zoe’sinden ve şüphesiz VW’nin e-Up’ından daha ucuz. Akıllı ikilinin Seat ve Skoda tekliflerini aynı istikrarlı fiyatı yakından takip etmesi gerekecek, çünkü bunlar 17-19.000 (200- 220.000 TL)£ fiyat aralığıyla yaklaşıyor.

Elektrikli akıllı otomobiller aslında 2007’den bu yana çok sayıda ortaya çıktılar. Ancak hafif bir makyaj ve yeniden tasarlanmış bir kabinin eşlik ettiği Smart EQ Fortwo serisinin gelişi, markanın bundan böyle tamamen elektrikli güce geçişine işaret ediyor. Ve 2022’den itibaren, yeni nesil akıllılar Çin devi Geely ile ortaklaşa geliştirilecek ve Çin’de inşa edilecek.

Yazı İçeriği

Peki kaputun altında ne var?

Güç aktarma organı, arka tekerleklerde 82 beygirlik ve 118 lb ft salınım yapabilen arka tarafta 41kW’lık bir elektrik motoru ve kabin zemini altında 17.6kWh’lik, 96 hücreli bir lityum iyon pilden oluşuyor. Menzil yaklaşık 112 Km olarak belirtilmiştir, bu, mesela bir Zoe ile karşılaştırınca kulağa çok gibi gelmez, ancak yaşadığınız şehirde günlük işleriniz için fazlasıyla yeterlidir.

Tüm Birleşik Krallık EQ’larına 22kW yerleşik bir şarj cihazı takılmıştır; bu, hızlı şarj cihazı kullanarak % 10 ila % 80 arasında yeniden şarj etmenin 40 dakikadan daha kısa sürdüğü anlamına gelir. Evde bulunan duvar tipi bir şarj cihazı kullanarak üç saat 18 dakika veya kendi üç uçlu fişinizin güvenliği ve emniyeti için sekiz saat 30 dakikada da şarj olabilir.

Her zamanki elektrikli otomobil sürüş deneyimi

Özellikle daha önce test ettiğimiz 2017 modeliyle karşılaştırıldığında, ancak Smart otomobilin ağırlığıyla ilgili çok az şey var, bu yüzden bir Zoe’den daha fazla güçlüdür.

Smart EQ Fortwo içindeki teknoloji

Ekipman seviyelerinin oldukça sağlıklı olduğunu gösteriyor, hatta dört sınıf serisinin en ucuz 16.850 sterlinlik varyantı bile 15 “alaşımlar, elektrikli camlar ve aynalar, Bluetooth, DAB radyo, Android Auto ve yedi inçlik dokunmatik ekran muhafazası ile ödüllendiriliyor.

Ve sürdüğümüz ‘birinci sınıf özel’ fortwo, 16 “alaşımlar, tam LED farlar, otomatik karartmalı dikiz aynası ve deri, ısıtmalı koltuklar gibi ürünlerden daha fazla faydalanmış.

Bununla birlikte, daha yakından incelendiğinde Apple CarPlay değil, yalnızca Mirrorlink ortaya çıkıyor. Ve EQ’nuzun pil durumunu kontrol edebileceğiniz, şarj etmeye başlata bileceğiniz ve hatta klimayı çalıştırabileceğiniz bir telefon uygulaması vardır.

‘Ready to’ sadece size park etme ve şarj etme istasyonlarını bulmakla kalmayacak, aynı zamanda sizin için araba paylaşım arkadaşları düzenleyecek ve smart’ınızı ödünç almak için bunları ne kadar ücretlendireceğinizi de size söyleyecektir.

Makyajdan ve yeni bir iç mekandan bahsedelim

Smart EQ fortwo, o keskin uygun, birinci nesil stilin yerini “jöle kalıp ve” üflemeli torç sponsorlu haleflerine bıraktığından beri giderek daha çirkinleşiyor. Ve önceki nesilde ziyaret edilen genişlik artışı, araçta dirsek klonlama riskini önemli ölçüde hafifletmiş olsa da, mevcut ön tasarım, kişinin aşırı mat bir kutuda yaşadığı izlenimini hafifletmek için hiçbir şey yapmamış.

Çok daha çekici olan yeni iç mekan, dev bir dondurma kepçesiyle saldırıya uğrayan bir gösterge paneli ile damgasını vuruyor yedi inç dokunmatik ekran, Renault kumanda cihazı ve ah nostalji, önemli olan elektrikle ilgili ayrıntıları veren tek yengeç gözü saplı gösterge paneli kadranı.

Smart EQ Fortwo için kararınız

Kutuda yazdığı şeyleri aynen yapar. Elektrikli sürücü, smart EQ fortwo‘nun hareketli kentsel karakteri için iyi bir eştir, ancak araç teknolojisinin gerisinde kalması ve menzilin sadece 122 km olması çokta iyi değil. İngiltere’deki en ucuz elektrikli otomobil olsa bile, sunduğu şey için hala biraz pahalı görünüyor.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu