Elektrikli ArabalarHaberler

En Ucuz Elektrikli Arabalar

En Ucuz Elektrikli Arabalar ve Teknik Özellikleri

Sitemizde elektrikli otomobillerin fiyatlarını güncel bir şekilde yazmaya başladığımızdan beri; bizden en çok istenen şey en ucuz elektrikli otomobillerin bir listesini hazırlamamızdı. Bizde bu isteğinizi kırmıyoruz ve bize sıkça sorulan Türkiye’de satılan en uygun fiyatlı elektrikli otomobilleri listeliyoruz.

Bu yazımızda Türkiye’de satışa sunulan en ucuz elektrikli arabaların fiyatları ne kadar ve hangi teknik özelliklere sahipler bunları detaylıca anlatacağız.

Elektrikli otomobiller için geleceğimizin teknolojisi olduğu her zaman söyleniyor. Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerde 2030 yılında fosil yakıt kullanan araçların yasaklanacağı belirtildi. Bu yüzden son zamanlarda elektrikli otomobillere olan ilgi de oldukça arttı.

Özellikle şunu belirtelim, elektrikli otomobiller ile hybrid otomobiller farklı teknolojiyle çalışırlar. Bu farklar nelerdir öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yazılarımıza göz atınız.

Ayrıca isterseniz hybrid araba fiyatları listemizden hybrid otomobillerin fiyatlarına; elektrikli araba fiyatları listemizden ise bütün elektrikli arabaların fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Bu bilgiyi verdikten sonra, şimdi en uygun fiyatlı elektrikli arabalar listesine geçebiliriz.

3.) Renault Zoe

En Ucuz Elektrikli Araçlar
En Ucuz Elektrikli Araçlar

Renault Zoe Türkiye’de ve dünyada en çok satılan elektrikli otomobillerden birisidir. Bunun yanı sıra, elektrikli otomobillerin fiyatlarına genel olarak baktığımızda; en uygun fıyatlı elektrikli arabalardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Renault Zoe sayfamızdan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Motor Gücü: 68 kW (92 beygir 220 Nm tork)
Menzil:403 KM (*NEDC)
Maks Hız:135 km/s
0-100 km/s:13,2 sn
Koltuk sayısı:4 koltuk

2.) Smart EQ

En Ucuz Elektrikli Arabalar - En ucuz elektrikli araba hangisi?
En Ucuz Elektrikli Arabalar – En ucuz elektrikli araba hangisi?

Türkiye’de satışına 2018 yılında başlanan Smart’ın elektrikli modeli EQ Türkiye’de satın alabileceğiniz en ucuz elektrikli otomobillerden birisidir.

Motor Gücü:81 beygir 160 Nm tork
Menzil:160 KM
Maks hız:130 km/s
0-100 km/s:11,5 sn
Koltuk sayısı:2 koltuk

1.) Renault Twizy

En ucuz elektrikli araç fiyatları
En ucuz elektrikli araç fiyatları

Renault’un oldukça ilgi çeken bu iki kişilik aracı en ucuz elektrikli araçlar listemizde birinci sırada olmazsa olmazdı. Şehir içi kullanımında kompakt ve ufak oluşu sayesinde inanılmaz pratiklik sağlayan bu aracın fiyatı diğer elektrikli araçlardan daha uygun. Renault Twizy hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Motor Gücü:81 beygir 160 Nm tork
Menzil:100 KM
Maks hız:85 km/s
0-45 km/s:6,1 sn
Koltuk sayısı:2 koltuk

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu