Elektrikli ArabalarSubaro

Elektrikli Subaru Solterra markanın ilki olacak

Elektrikli Subaru Solterra için hazırlıklar tamamlanıyor.

Subaru geçen yıl ilk elektrikli arabasının üretim hattında olduğunu duyurdu. Markanın elektrikli aracının adını belirledi.

Şu anda Elektrikli Subaru Solterra hakkında çok fazla abartılacak bir durum söz konusu değil. Özellikle de gelecek nesil 228 bg’lik BRZ‘yi ülkemizde göremeyeceğimiz için..

Ancak, 2022’de yeni, tamamen elektrikli, C segmentli bir SUV’ın ülkemize gelmesi bekleniyor.

İşte bu yüzden neden ile bizi heyecanlandıracak pek bir şey yok. Ancak Subaru firması elektrikli geleceği kucaklayacaksa, o zaman belki bize biraz daha sportif bir şey sunmaya çalışması cazip gelecektir. Umutla bekliyoruz. Bunu Elektrikli Subaru Solterra ile görmeyi umuyoruz diyelim.

Yeni SUV, Subaru’nun ilk modeli olacak. Kia e-Niro, Peugeot e-2008 ve modellerine her geçen gün yenilerini katan sayısız diğer elektrikli otomobille rekabet edecek.

Toyota’nın üretmeye başlayacağı elektrikli arabaları için oluşturduğu e-TNGA platformu bünyesinde üretecek. Geçen ay gördüğümüz Toyota bZ4X konseptinin tasarımı ile üretim otomobilinin ikizi olacak.

Henüz nasıl performans göstereceği hakkında pek bir şey bilmiyoruz, ancak Subaru dört çekişli bir araç olacağını ima etti bu da arazide gerçek anlamda kullanışlılık için her aksta elektrik motorları koyacağını gösteriyor

Aracın ismine gelince, Subaru, şirketin “doğayı takdir edeceğini ve onunla birlikte yaşama biçimini daha da ilerleteceğini” gösteren Solterra‘yı üretmek için Latince “güneş” ve “dünya” kelimelerini bir araya getirdi.

Solterra, önümüzdeki yılın ortalarında Japonya, Çin, ABD, Kanada ve Avrupa’da satışa çıkartılacağı bekleniyor.

Ülkemiz için geliş tarihi ve fiyatı konusunda bir açıklama mevcut değil.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu