Hercules

Elektrikli Pick Up Hercules Alpha Hummera Meydan Okuyor

Elektrikli Pick Up Hercules Alpha GMC Hummer’a rakip olmaya geliyor.

Otomotiv pazarının daha önce var olmayan bir segmenti olan elektrikli kamyonet pazarı iyice kızışmaya başladı. GMC, 1.000 beygir gücü ve mükemmel 350 millik bir menzile sahip Hummer elektrikli arabasının‘sinin paketlerini çıkardı. Hummer, Tesla Cybertruck, Rivian R1T, Bollinger B2, Lordstown Endurance ve tamamen elektrikli Ford F-150 gibi üretimine başlanan diğer elektrikli kamyonlarla rekabet edecek. Ancak bu saydığımız modeller Hummer‘ın tüm rakipleri olmayabilir.

Hercules Elektrikli Araçlar adlı küçük bir ABD merkezli girişim, başka bir elektrikli kamyonet modeli daha üretmeyi planlıyor. Hercules, diğer şirketlerin yaptığı gibi kendi şasesini üretmek yerine, kamyonunu mevcut 2021 Nissan Titanı şasesi üzerine inşa etmeyi planlıyor.

Ciddi bir şekilde kulağa havalı gelen marka olan Hercules, pick upin adını da Hercules Alpha olarak belirlemiş. Bazı cesur (biraz şüpheli de olsa ) performans iddialarına da ortaya atmışlar. Hercules, kamyonun dört motorlu bir tahrik sisteminden 1.000 hp ile gücü olacağınıi ve 300 milden ( 482 Km ) daha fazla menzil sunacağını söylüyor. Alpha, dört saniyede 100 km / saate ulaşabileceği söyleniyor. ( Hummer‘dan tam bir saniye daha yavaş) ve saatte 120 mil ( 193 km) hıza ulaşabilecek.

GMC için Hummer‘ın çekme ve taşıma yükü verileri henüz yayınlamadı. Ancak bir şekilde Hercules‘ün Alfa için önceden bu verileri bizlere sunuyor. Elektrikli kamyonun 12.500 pound ( 5.669 Kg ) çekeceği ve 2.500 pound ( 1.133 Kg ) taşıma kapasitesine sahip olacağını tahmin ediliyorlar.

Tüm bu iddialar bizlere pek gerçekçi gelmedi açıkçası. Çünkü Hercules Elektrikli Araçların web sitesinde yalnızca bir kaç adet resim mevcut. Bunların hepsi sadece render. Şirket, şimdiden 27 milyon dolarlık müşteri mevduatı topladığını iddia ediyor. Rezervasyon başına 1.500 $ ‘dan bu 18.000 kamyona denk geliyor. Kamyonun ne zaman üretime başlanılacağı kesin olarak belli değil. Bu aracın ne kadara satılacağı hakkında da bir bilgi henüz yok. Hercules de üretime nereden başlayacağını açıklamadı.

Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu