CadillacElektrikli Arabalar

Bu Elektrikli Cadillac Supercar Eskizi

Elektrikli Cadillac Supercar Arkada ki kuyruk yüzgecine dikkat edin.

Cadillac‘ın sedan tabanlı V serisi olmayan bir amiral gemisi spor otomobili olan XLR‘ye yaptığı son girişim, GM‘nin umduğundan emin olduğumuz pazarda pek de sıçrama yapmadı. Kısa ömürlü bir şeydi, berbat satışlar onu çöp kutusuna atmadan önce piyasada sadece altı yıl dayanabildi.

Ama artık General Motors, elektrikli itiş gücüne çok bağlı olduğu ve Cadillac‘ı EV özlemlerinin önüne koyduğu için, marka, yüksek performanslı spor otomobil pazarında yeniden denemek için altın bir fırsata sahip. Sadece AC motorlar ve gaz yakan büyük performaslı V8 yerine elektrikli pil paketi. Bu eskizler bunun neye benzeyebileceğini gösteriyor.

Çizimler doğrudan GM‘nin tasarım ekibinden geliyor. Ve Instagram‘da “Şeffaf yüzeylerin ve kaslı formların harika bir karışımı. [Dış Kreatif Tasarımcısı Tom Grech] tarafından hazırlanan hızlı görünümlü taslak” başlığıyla Instagram‘da yayınlandı. Açıkçası, GM‘nin bu taslağı yayınladığı gerçeği, büyük olasılıkla, bu tasarımın hiçbir zaman gerçek, gerçek hayattaki bir ürünü bilgilendirmeyeceğini gösteriyor, ancak en azından bize Cadillac‘ın kafasının şık bir elektriği süper bir arabanın nasıl olabileceğini gösteriyor.

Taslak, üstyapı ile oldukça aynı hizada oturan büyük bıçak kollu geniş tekerleklere sahip. Alçak bir makineyi tasvir ediyor. Araçın önü, supercar benzeri bastırma kuvveti için bir ön ayırıcıya sahip olsa da, yakında çıkacak Cadillac Lyriq‘tekinden çok farklı görünmüyor. Hepsinden daha ilgi çekici olanı, arabanın tek, ortalanmış bir kuyruk yüzgecine sahip olması. Belki de 1900’lerin ortalarından çok sayıda klasik Cadillac‘ı süsleyen ikiz kuyruk kanatçıklarının geri gelmesi içten bile değil.

  Audi E-Tron Fiyatı ve Özellikleri

Genel olarak, gelecekteki bir elektrikli süper otomobilin Cadillac‘tan nasıl görünebileceğine dair benzersiz ve ilginç bir yorum. Ancak şu ana kadar Cadillac‘ın bu segmente girme arzusu olduğuna dair çok az bilgimiz var. Önümüzdeki Cadillac Celestiq elektrikli amiral gemisi, bir Lamborghini‘den çok bir Bentley‘e benzeyen zengin, el yapımı lüks bir otomobil olarak tamamen farklı bir alana hitap edecek.

Ama kim bilir? Belki Cadillac yanıldığımızı kanıtlar.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu