Elektrikli BisikletVolcon

Elektrikli Off Road Motosikleti Volcon Grunt

Elektrikli Off Road Motosikleti Volcon Grunt

Elektrikli araçların geleceğin vasıtaları olacağını artık hepimiz çok iyi biliyoruz. Tesla Model S gibi arabalar, şehir arabaları için performansın sınırlarını sürekli olarak zorlamaya başladılar. Belki katkımız yok ama takip ederek, heyecan içinde gelişmeleri bekliyoruz.

Elektrikli kamyonlar da üretim hattına girmeye başladılar. Ancak ATV‘ler ve off road motosikletler gibi eğlence araçlarını hiç düşünmemiştik. Şahsen benim aklımdan neden yapılmıyor diye geçmiyor değildi. İşte bu noktada Volcon Epowersports devreye giriyor. Harley-Davidson‘un elektrikle çalışan bir sokak bisikletini zaten görmüştük. Peki ya zorlu parkurları, çamurlu zeminleri geçmek için yapılmış bir şey görmüş müydük?

Volcon kendisini “ilk tamamen elektrikli, off-road güç sporları şirketi” olarak tanıtıyor. Bu hafta resmen açılışlarını yaptılar. Şirket, elektrikli macera araçlarını genel halkın kullanımına sunmayı hedefliyor. Grunt (Homurtu) adlı elektrikli off road motosiklet ile piyasaya çıkıyorlar. Garip bir isim olması bir yana, oldukça havalı bir makineye benziyor. 60 voltluk sistemi, herhangi bir ev prizinden iki saat içinde pilini yeniden şarj edilebiliyor. Tam Şarj ile 100 mil ( 160 km ) menzil sunuyor.

Şirket, Grunt‘un 75 lb-ft tork ve 50 beygir gücü üretebileceğini iddia ediyor. Bu pek bir şey gibi görünmese de, bu bir arabaya kıyasla nispeten hafif bir makine. Böylelikle Grunt, değişken güç ayarlarını seçmenize izin verecek ve gaz tepkisini değiştirmenize izin verecek. Böylece motosikletin ters dönmesine veya başka çarpışma durumunu önlenebilir.

Elektrikli Off Road Motosikleti Volcon Grunt, etkileyici bir şekilde altı saniyede 0-100 km / saatte çıkabiliyor, hızlanması da gayet başarılı. Bununla birlikte, 100 km hız bisikletin en yüksek hızı olarak belirlenmiş. Hız size az gibi gelmiş olabilir. Ancak Off-road bir yolda, bu fazlasıyla yeterli bir hız. Ek olarak, Elektrikli Off Road Motosikleti su geçirmiyor. Bu, çamur ve su birikintilerine endişelenmeden girip çıkabileceğiniz anlamına geliyor. Ancak Volcon, motosikletin su altında bile sürülebileceğini söylüyor. Oldukça iddalı bir söylem.

Peki bu durdurulamaz canavarın fiyatı ne? Başlangıç fiyatı 5,995 $. 2021 İlkbaharında teslimata başlanılacak. 250 $ depozito ile ön siparişi de mevcut. Yakında çıkacak dört tekerlekli Stag ve Beast modelleriyle ilgili ayrıntılar için elektrikliarabafiyatlari.com’un makalelerine abone olabilirsiniz.

Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu