Lotus

Tam Elektrikli 2022 Lotus Lambda. 750 HP.

Elektrikli 2022 Lotus Lambda 750 HP güç ile rakiplerini zorlayacak gibi duruyor.

2022 yılından önce yola çıkması nedeniyle, yakında çıkacak olan Lotus Lambda SUV hakkında önceden bildiklerinizin hemen hemen hepsini unutun. Proje, Lotus‘un Volvo ve Polestar‘ın da sahibi olan Çinli otomobil üreticisi Geely tarafından 2016 yılına satın alınmasından öncesine dayanıyor. Ancak Geely‘nin İngiltere merkezli spor otomobil şirketi Hethel‘i satın almasından bu yana, bir zamanlar mücadele eden Lotus‘u tersine çevirmek için önemli yatırımlar yapıldı. Ve bunu yapmanın en hızlı yolu da bir SUV. Ama olay şu: SUV başlangıçta hem hibrit hem de tamamen elektrikli modelleri olarak üretilecekti. Ta ki bu zamana kadar.

Autocar, Lotus’un hibriti (özellikle bir plug-in hibrit ) tamamen pilli elektrikli bir SUV için pozitif durumlar yaratacağını iddia ediyor.

Bunun nedeni, önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edecek olan tamamen elektrikli SUV‘larin pazara oalrak gösteriliyor. Taleplerin düşüş göstetmesi beklenen hibrit sistemli modelleri neden satın alasınız ki? Elektrikli araç pazarı, özellikle Lambda‘nın üretilmesinin beklendiği Çin’de büyümeye devam ediyor. Sadece geçen yıl satılan elektrikli araba sayısı yaklaşık 1,2 milyon.

Lambda başlangıçtan itibaren Lotus‘un geniş hacimli bir modeli olacak. Yeni bir Lotus Exige ve V6 hibrit düzenine sahip yeniden doğmuş bir Esprit dahil olmak üzere spor otomobiller önemli ölçüde daha düşük rakamlarla satılmaya başlanılacak gibi görünüyor. Ancak, tamamen elektrikli Lambda‘nın, artık ölmüş olan hibrit seçeneğinden güç olarak aşağıda kalacağını aklınız dan bile geçirmeyin. Aslında tam tersi. Yeni rapor, temel modelin yaklaşık 600 beygir gücü için iyi bir çift elektrikli motor kurulumuna sahip olacağını öne sürüyor.

Ancak gerçek muamele, tam yüklü dört motorlu 750 hp varyantı olacak. Tork rakamının 1.000 lb-ft’yi geçmesi bekleniyor. Karşılaştırmak gerekirse, Tesla Model X Performance, toplam 778 hp ve 841 lb-ft için iki elektrik motoruna sahip. Ayrıca yaklaşık 100.000 $ ‘a ( ABD Fiyatı ) mal oluyor. Bu nedenle Lambda amiral gemisinin benzer bir fiyat etiketine sahip olacağı oldukça iyi bir bahis konusu olabilir.

Lotus ayrıca, Model X Long Range‘in EPA dereceli 328 milini aşan en az 360 millik bir menzili hedefliyor. Model X Performance, 305 millik bir menzile sahip.

Lambda üretiminin Çin’in Wuhan kentindeki yeni bir Geely fabrikasında yapılması bekleniyor. Ancak mühendislik çalışmalarının önemli bir kısmı Hethel‘de gerçekleşecek.

Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu