PeugeotElektrikli ArabalarHaberler

Peugeot E-Legend Fiyatı

Peugeot E-Legend Fiyatı

Peugeot E-Legend elektrikli otonom araba konsepti geçtiğimiz sene paris otomobil fuarında tanıtılmıştı. Peugeot E-Legend otonom araba konsepti, tanıtıldığından beri insanların oldukça fazla ilgisini çekti, gün geçtikçe bu ilgiyi arttırmaya devam ediyor.

İnsanlar özellikle Peugeot E-Legend fiyatının ne kadar olacağını ve Peugeot E-Legend tahmini Türkiye fiyatını merak ediyorlar. Bu yazımızda Peugeot E-Legend konsept fiyatı ne kadar olacak ve Peugeot E-Legend fiyatları ne kadar gibi bize sıkça sorulan soruların cevabını yanıtlıyoruz.

Öncelikle bilmeyenler ve merak edenler için aracın mükkemmel özelliklerinden bahsetmezsek olmaz.

Peugeot E-Legend Otonom Elektrikli Araba Konsepti

Aracın dış tasarımı eski Peugeot 508 efsanesinin dizaynına gönderme amacıyla onun çizgilerini koruyarak tasarlanmış. Dış görünümü hem modern tasarımlara ayak uyduruyor; hem de Peugeot’un eski 508 model aracının dizaynını koruyor.

Peugeot E-Legend Konsepti Türkiye Fiyatı
Peugeot E-Legend Konsepti Türkiye Fiyatı

Araç tamamen otonom sürüş yapabilmek için dizayn edilmiş; eğer istenirse direksiyon ortadan kalkıyor ve araç otonom bir şekilde sizi gitmek istediğiniz yere götürebiliyor.

Aracın iç dizaynı ise kapısından içeri girdiğinizde tam bir teknoloji festivali yaşatıyor. Hatta aracın dış görünüşünden daha fazla ilgi çektiğini söyleyebiliriz. Özellikle direksiyonun ortadan kaldırılabilmesi ve bunu aracın elektronik bir şekilde yapıyor oluşu, insanları oldukça etkiliyor.

Ön konsolda ve yan kapılarda led ekranlar bulunuyor. Araçta toplam 16 tane farklı boyutlarda farklı yerlere gömülmüş led ekranlar bulunuyor.

Göstergeler ve her şey modern bir şekilde konumlandırılmış. Aracın koltuk tasarımında ise dış dizaynında olduğu gibi yine eski efsanevi tasarımdan dokunuşlar yapılmış.

Peugeot E-Legend Türkiye Fiyatı
Peugeot E-Legend Türkiye Fiyatı

Tanıtımlarda aracın dizaynı bu kadar göz önünde tutulunca insanlar teknik özelliklerinin düşük olabileceğinden şüphe ediyorlardı; fakat aslında durum öyle değil. Birazda aracın teknik özelliklerinden bahsedelim.

Peugeot E-Legend Teknik Özellikleri

Peugeot E-Legend aracı 100 kWh’lik bataryası ile 600 KM’ye kadar menzil sağlıyor. 340 kW güce sahip 456 beygirlik güçlü elekrik motoru ile 800 Nm tork üretiyor.

Bu güçlü elektrik motoru sayesinde 0’dan 100 km/s hıza sadece 4 saniyede ulaşabiliyor. Diğer elektrikli otomobillerde olduğu gibi E-Legend’da da maksimum hız olarak 220 km/s limiti koyulmuş.

Araç hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yazımıza göz atın.

Peugeot E-Legend Çıkış Tarihi Belli mi?

Peugeot E-Legend bir konsept elektrikli otomobildir. Yani bu araç yollara çıkmak için henüz üretilmiyor. Peugeot tarafından yapılan açıklamalarda aracın seri üretiminin yapılacağı söylenmedi. Yani bu araç sadece Peugeot’un teknolojik gövde gösterisi yapması için özel üretiliyor.

Peugeot E-Legend Fiyatı

Yazımızda belirttiğimiz gibi bu araç son kullanıcıya ulaştırılmak üzere üretilmeyecek. En azından henüz bu yönde bir açıklama olmadı. İlerleyen zamanlarda Peugeot E-Legend’in üretilmeye başlanması planlanırsa sizin için fiyat bilgisini güncelleyeceğiz.

Saygılarımla. 🙂

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çok güzel bir konsept tasarımı yapmışlar. Peugeot E-Legend’i keşke uygun bir fiyattan satışa çıkarsalar da sokaklarda hep böyle güzel arabalar görsek :).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu