Elektrikli ArabalarGenelHaberler

Türkiye’den dev adım; elektrikli şarj istasyonları kuruluyor!

Elektrikli Şarj İstasyonları Türkiye’de Kuruluyor.

Türkiye’de halka açık şarj istasyonları ile ilgili devasa  bir hamle gerçekleşiyor. Ayrıntılar haberimizde. Elektrikli otomobillere verilen  değer ve talep dünyada var olduğu gibi ülkemizde de günden güne artıyor.  Çoğalan talebe yanıt verme ile ilgili ise altyapı çalışmaları daha kafi  düzeyde değil. Fakat bu hususta talep ile birlikte gelişiyor.

Türkiye’den dev adım; elektrikli şarj istasyonları kuruluyor!

Türkiye’dede son 5 senede çoğalan elektrikli vasıta sayısına karşılık  bilhassa benzin istasyonları bayilerine elektrikli şarj istasyonları koymaya başladı. Bu istasyonların şehirlere dağılımı  kafi  olmasa da çalışmalar sürüyor. İstasyon çalışmalarının  lider firmalarından olan Eşarj Elektrikli  Vasıtalar Şarj Sistemleri,  mesele  ile ilgili medya  mensuplarına konuştu. 

Genel Müdür Cem Bahar, ülke çapında 300 istasyonları yer aldığı ve bu sayıyı çoğaltmak istediklerini söyledi. Bu güzel  gelişimi merakla takibini sürdürüyor ve ülkemiz çapında hem şarj istasyonlarının hem elektrikli  vasıta adedinin artmasını esaslı Şarj istasyonları gelecek için oldukça önemli Bahar mesele ile ilgili; “2020 senesi  nihayetinde halka açık elektrikli şarj istasyonları adedi 45 kentte 450’ye ulaşacak. 

Ayrıca hanelere ve iş yerlerine kurduğumuz kalifiye şarj istasyonlarımız var, onlar da tahminen 1500 civarında. gelecek sene doğu illerine ve Karadeniz Ili hattına halka açık elektrikli şarj istasyonları kuracağız. Şehirlerin altyapısı kuruluma müsait.

2000 elektrikli vasıta var, nerdeyse her üç araca bir istasyon düşüyor. Avrupa Birliği’nde ise 10 araca bir istasyon düşüyor, bu yönden  bakıldığında şarj altyapısı olarakgereksinime yanıt verme noktasında AB’den henüz avantajlı birkonumdayız. Türkiye’de  bütün aktif  otomobil  markalarıyla ve elektrikli vasıta satan markalarla iş ortağı konumundayız, onları destekliyoruz, müşterilerine görevveriyoruz.

Önümüzdeki sene sektör hareketlenecek, Türkiye’ye epeyce fazla epeyce fazla marka ve model girişi olacak. Ek marka ve modellerle elektrikli vasıta fiyatlarının henüz uygun yerlere geleceğini öngörüyoruz.” dedi.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu