Elektrikli ArabalarGenelHaberlerHyundai

Hyundai Elektrikli Arabalar Geliyor!

Hyundai elektrikli arabalar geliyor

Hyundai’nin performans departmanı serisini genişletecek. Güney Koreli  araç yapımcısı Hyundai, N performans departmanı için  önemli planlar  yapıyor.

Hyundai N’den SUV ve elektrikli arabalar geliyor!
Hyundai N’den SUV ve elektrikli arabalar geliyor Hyundai elektrikli arabalar

2025 senesine kadar tasarlanan yol haritasını anlatan Hyundai, markanın geleceği konusunda kısa ama ehemmiyetli bir cümle paylaştı: “Yüksek performanslı N markası SUV ve elektrikli vasıtalar sunmayı planlıyor.”
Firmanın N performans departmanı tahminen iki sene öncesinde Hyundai i30N ile pazara giriş yaptı.

Güney Koreli marka, o zamandan  itibaren  çoğu  yeni N ve N Line modeli tanıttı. Hyundai’nin bir N SUV sunacağını  açıklaması, henüz öncesinde meydana atılan Tucson N iddialarını doğrular nitelikte.

Hyundai’nin halihazırda Tucson için bir N Line  sürümü  sunduğunu düşünürsek, model harbiden de N dokunuşu almaya uygun  bir  aday.

Söylentilere göre Tucson N, minimum 350 bg enerji üretecek ve 100 km/s süratle altı saniyeden hızlıca ulaşacak. N SUV için bir başka aday ise Car Magazine‘in öne sürdüğü Venue N.N departmanından ileri ki  SUV  tarzları konusunda tahminlerimiz olsa da, Hyundai markalı elektrikli performans modelleriyle alakalı hiçbir fikrimiz yok.  

Yapımcı, henüz  öncesinde yaptığı açıklama ile 2025 senesine kadar elektrikli ve  otomatik  vasıtalar için 17 milyar dolar yatırım gerçekleştireceğini  belirtmişti.

Otomotiv endüstrisi süratle değişiyor ve çoğu yapımcı gibi Hyundai de bu değişime yetişmeye çalışıyor. SUV ve elektrikli modellere odaklanmak şu an için doğru atılım gibi görünüyor.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu