HaberlerGenel

Otopilottaki Tesla Robota Çarpıp Kaçtı (Robot Öldü)

Otopilottaki Tesla Robota Çarpıp Kaçtı

Geçtiğimiz günlerde Youtube’da yayınlanan bir videoda Las Vegas’ta bir Tesla sürücüsü aracının otopilot modunu açık bırakıp yolda ilerlerken yol kenarında duran tanıtım robotuna çarpıp olay yerinden uzaklaşıyor. Yol kenarındaki robot devrildiğinde kullanılamaz hale geliyor.

Tesla Otopilot Robota Çarpıyor
Otopilottaki Tesla Robota Çarpıp Kaçtı

Amerika’nın Las Vegas eyaletinde ilginç bir kaza meydana geldi. Elektrikli otomobil üreticisi TESLA‘nın sedan aracı Model S otopilot sürüş modundayken otonom bir robota çarparak ölümüne sebep oldu.

6 Ocak tarihinde meydana gelen bu kazada içinde yolcu bulunan Model S ve yolcuları bir yara almadan yoluna devam etti. Ancak talihsiz Promobot Model v4 tanıtım robotu için bunu söyleyemiyoruz. Yaklaşık 50.000 dolar değerindeki robot kaza yerinde aldığı hasar yüzünden çalışamaz bir hale geldi.

Bu videonun gerçek olmadığına dair pek çok yerden yorumlar yapıldı. Tanıtım robotunu üreten firmanın PR çalışması yaptığına dair iddialarda bulunuluyor. Hatta daha önce buna benzer birkaç girişimde daha bulundukları söyleniyor.

Eğer bu videonun gerçekliği doğrulanırsa tarihteki ilk robotun robotu öldürmesi yani robot cinayeti gerçekleşti. İşte haberlere konu olan Tesla otopilotunun otonom robota çarpış anı:

Söz konusu video

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu