elektrikli arabalar, elektrikli araçlar, hibrit arabalar, togg, elektrikli bisiklet

Tamamen Elektrikli Mustang Cobra Jet 1400 Yarışa Hazır
Elektrikli Mustang Cobra Jet 1400

Tamamen Elektrikli Mustang Cobra Jet 1400 Yarışa Hazır

Yazar

Elektrikli Mustang Cobra Jet 1400 Dünya 1.400 beygir gücünde bir elektrikli yarış arabasına hazır mı?

Geçtiğimiz Nisan ayında Ford, Chevrolet’nin müthiş saf elektrikli eCOPO Camaro drag yarış aracına karşı savaş açtı. Ve kendi başına bir pilli elektrikli fabrika drag yarışçısı olan 1.400 beygir gücünde Ford Mustang Cobra Jet 1400 modelini tasarladı. Sekiz saniyelik aralıkta inanılmaz bir bir hızlanma ile 273 km üzerinde bir azami hıza sahip. Bu performans, sansasyonelden başka bir şey değil.

Şimdi, Cobra Jet 1400, NHRA ABD Vatandaşları için İşçi Bayramına denk gelen hafta sonunda (Eylül ayının ilk pazartesisi) düzenlenen drag yarışlarında görücüye çıkıyor. Tozu dumana katmaya da hazır.

Elektrikli Mustang Cobra Jet 1400

Ford Mustang Cobra Jet 1400′ü canlı ve çıplak göz ile görebilecekler. Küresel salgın, birkaç otomobil şovu da dahil olmak üzere çok sayıda halka açık olayın iptalini zorlasa da, Indianapolis‘teki Lucas Oil Speedway üst düzey önlem almasına ile NHRA US Nationals, seyircilerin katılımıyla planlandığı gibi devam edecek.

Türkiye’de de internetten izleyebilirsiniz tabi. NHRA US Nationals da Fox, Fox Sports 1 ve Fox Sports 2 kanallarında yayınlanacak. Böylece Cobra Jet 1400‘ün ilk drag yarışını evinizin rahatlığından seyredebileceksiniz.

Ford Mustang Cobra Jet 1400, Mustang Mach-E 1400 Ford’un geçen ay gösterdiği 1.400 beygir gücünü üretiyor. Ancak bunun her şeyden çok bir tesadüf meselesi olduğunu anlıyoruz: Cobra Jet 1400 nispeten mütevazı bir 1,100 lb-ft’de zirveye ulaştı. Mach-E 1400, yedi motorlu AWD sistemi ile 2,300 lb-ft’lik bir lastikğe güç veriyor.

  Hibrit ve Elektrikli Arabalar Arasında Ne Gibi Farklar Var?

Nitekim Ford, en yüksek beygir gücü ve tork değerlerinin dışında, Cobra Jet 1400‘ün saf elektrikli güç aktarım mekanizmasının hiçbir detayını paylaşmadı ve bu ayrıntıları gizli tutmayı tercih etti. Belki de elektrikli drag yarışı füzesi bu İşçi Bayramı hafta sonu Lucas Oil Raceway‘e çıktığında daha fazla şey öğreneceğiz.

Elektrikli Mustang Cobra Jet 1400

1 Comment
  1. […] Ford 1.400 HP Elektrikli Mustang tahmin edilenden çok ama çok fazla güçlü. […]

Düşüncelerinizi Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler

Image Button