BentleyElektrikli ArabalarGenelHaberler

Bentley Elektrikli Modeline Doğru Büyük Bir Adım Attı

Yazı İçeriği

Yepyeni Bir Teknoloji İle.

Bentley İlk Elektrikli Modeline Doğru Büyük Bir Adım Attı. 2020 Bentley Bentayga Hybrid şu anda İngiliz otomobil üreticisinin bir elektrikli otomobile en yakın olanı. Ancak şirket zaten bu on yıl içinde tam bir elektrikli otomobilin geleceğine dair söz verdi. Bentley, batarya teknolojisinin menzil ve sürdürülebilirliği iyileştirmesini istediği için aceleye getirilmeyeceğini söylüyor. Bu amaçla Bentley Motors, daha sürdürülebilir bir elektrik aktarma organı oluşturmak için üç yıllık bir araştırma çalışmasını duyurdu.

OCTOPUS Açılımı

Bentley, çalışmaya OCTOPUS (Optimize Edilmiş Bileşenler, Test ve simülasyon, Ultra yüksek hızlı motor Çözümlerini entegre eden Güç Aktarma Organları için araç kitleri) adını veriyor. Evet, bu kısaltma büyük bir uzantıdır. Ve hatırlanması imkansız olacaktır, ancak Bentley‘in ilk EV’sinin zaman çizelgesi için önemli etkileri vardır.

OCTOPUS çalışması, nadir toprak mıknatısları ve bakır sargı içermeyen mıknatıslı bir e-aksa sahip çığır açan bir elektrikli tahrik sistemi sağlayan 18 aylık bir araştırmayı takip ediyor. Bu tasarım, e-aksın kullanım ömrü sonunda daha uygun maliyetli ve geri dönüştürülebilir olmasına yardımcı oluyor. Bentley, OCTOPUS‘un 2026 gibi erken bir tarihte bir üretim arabasında kullanılacak tamamen elektrikli bir aktarma organı oluşturmak için e-aksa yeni nesil malzemeler, üretim süreçleri, simülasyon ve test döngüleri eklemeye odaklanacağını söylüyor.

“Sürdürülebilir lüks mobilitenin sunulmasına öncülük etme tutkumuzu gizlemedik. Bentayga Hybrid‘den başlayarak 2023 yılına kadar her model için hibrit bir seçenek sunmak için net bir yol haritamız var. Ve sonraki hedeflerimiz Bentley Motors Güç Aktarma Organları Mühendisliği Direktörü Stefan Fischer, “2026 yılına kadar tamamen elektrikli bir Bentley’e doğru” dedi.

“Ancak bugün, EV mimarilerini tam olarak destekleyebilen elektrikli araç güç aktarım mekanizmalarının uygulanabilirliği ve esnekliği konusunda zorluklar ve paket kısıtlamaları devam ediyor. Sektör, teknolojiler ve arabalar her zamankinden daha hızlı değişirken, OCTOPUS gibi araştırma projeleri için çok önemlidir. yenilikçi teknolojiler sunmak ve yeni nesil mobilite çözümleri için zorlukların üstesinden gelmek, “diye ekledi Fischer.

Volkswagen Grubu

Bentley‘nin sahibi olan Volkswagen Grubu, Porsche Taycan ve yakında çıkacak olan Audi e-tron GT‘de kullanılan bir EV platformunu zaten üretiyor. Ancak Bentley, ilk EV’sinin EXP 100 GT Concept gibi (yukarıda resmedilen) daha dinamik görüneceğini söylüyor. Bir hatırlatma olarak, EXP 100 GT, 1.340 beygir gücü ve 1.100 lb-ft tork üreten dört elektrik motoruyla güçlendirilmişti. Bentley’in ilk EV’si daha etkileyici bir performans göstermesi bekleniyor.

Bentley Elektrikli Modeli

Bentley Elektrikli Modeli

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu