Elektrikli ArabalarGenelHaberlerMaserati

Yeni Nesil Elektrikli Maserati GranTurismo

Elektrikli Maserati GranTurismo ortalığı karıştıracak gibi duruyor

Elektrikli Maserati GranTurismo tanıtımı adına Bu hafta, Maserati için önemli bir hafta oldu. İlk olarak, tamamen yeni Maserati MC20 orta motorlu süper otomobil büyük bir hayranlıkla ortaya görücüye çıktı. Şimdi bize gelecekteki serisine ve ‘Folgore‘ adı verilen elektrifikasyon stratejisine ilişkin daha büyük planlar hakkında ipuçları verdi. Bununla birlikte, öne çıkan en önemli özellikler, yeni nesil Maserati GranTurismo ve GranCabrio.

Grand tourer coupe ve convertible ikili, tamamen elektrikli bir güç aktarım mekanizması sunan resmi olarak ilk Maseratiler olacak. Her ikisi de üretimini Torino‘da gerçekleştirilmesiyle Modena‘da tasarlanacak ve 2023 veya 2024’te tanıtılacak.

MC20‘nin lansmanını yapan resmi etkinlikten bir başka büyük açıklama, yeni GranTurismo ve GranCabrio‘nun içten yanmalı bir motorla da satışa sunulacağı. Geçen yazdan bir rapor, MC20‘nin tamamen yeni ve ilk kez tamamen Maserati tarafından geliştirilen Nettuno adlı 3.0 litrelik çift turbo V6’nın, yeni GranTurismo‘nun motor bölmesine konulduğunda 542 beygir gücüne sahip olacağını iddia etti

MC20′nin 621 beygir gücüne sahip olduğunu unutmayın. Ancak bunun nedeni hala bir konsept olmasıdır. Bu motor, iç işleyişini detaylandıran bir “anatomi seansının” parçası olarak medyaya katılmak için sergilendi. Maserati şimdilik herhangi bir ayrıntı sunmadı. Hatırlanması gereken bir diğer önemli gerçek ise tamamen elektrikli bir MC20‘nin de üretiliyor olmasıdır. Maserati‘nin elektrifikasyon stratejisi birkaç ay önce Ghibli Hybrid aracılığıyla başlamıştı. Tamamen yeni bir Quattroporte de yapım aşamasında. Ve GranTurismo gibi, tamamen elektrikli veya içten motorlu bir güç aktarım mekanizması seçeneğiyle satılacak. Gelecekteki tüm ICE Maseratilerin elektrikli olacağını aklınızda bulundurun.

Ancak, Maserati, Grecale adı verilen BMW X3 ile savaşmak için yeni bir kompakt lüks SUV üreteceği için, Tüm detaylarını açıklanmadı. GranTurismo ve Quattroporte gibi, hem yanmalı hem de elektrik modelleri mevcut olacak.

Maserati‘nin geleceği, Maserati Fuoriserie adlı yeni bir özelleştirme programıyla daha fazla müşteri ilgisini de içeriyor.

Her Maserati aracı modifikasyona uygundur ve kişisel zevklere göre değiştirilebilir. Bütçeniz dışında herhangi bir sınırlama yoktur. Maserati‘nin Modena genel merkezinde bulunan yeni otomobil terzilik atölyesi, ideal aracı yaratmak için doğrudan müşterilerle çalışacak. Binlerce olası kombinasyon olduğu için Maserati, başlangıç noktaları, Corsa, Unica ve Futura olmak üzere üç temel koleksiyonu belirledi. Klasik Maseratilerin restorasyonuna odaklanan Classiche programı da başlatıldı.

Maserati‘nin bir başka kayda değer başarısı, 2018’de 590 hp Levante Trofeo SUV‘un piyasaya sürülmesiyle başlayan Trofeo koleksiyonunun tamamlanmasıdır. Quattroporte ve Ghibli Trofeo, her ikisi de aynı Ferrari motoru olan 3.8 litrelik ikiz turbo V8 ile güçlendirildi.

Üretim hattındaki pek çok yeni teknolojiyle, Modena merkezli Maserati Innovation Lab, benzersiz bir donanım aracılığıyla insan faktörünü önceliklendirmeyi amaçlayan çeşitli dijital süreçler yoluyla, EV’ler ve yeni Grecale SUV dahil olmak üzere ürün geliştirmede kilit bir rol oynayacak. Örneğin, MC20‘nin araç dinamiklerinin yüzde 90’ından fazlası, çok uygun bir şekilde Sanal Araç Dinamikleri Geliştirme olarak adlandırılan bir yaklaşım olan sanal modellerin yardımıyla geliştirildi.

Maserati için yeni bir çağ ve MC20 sadece bir başlangıç.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu