GenelElektrikli ArabalarHaberlerMaserati

Maserati Elektrikli Sürücüsüz Araba Üretimi için Düğmeye Bastı.

Maserati Elektrikli Sürücüsüz Araba Üretimi için Düğmeye Bastı

FCA aracılığı ile yapılan 5 Milyar Euroluk ileriki yatırımı kapsamında planlamarı netleşen Maserati, elektrikli ve otonım araçlarda trendlere yanıt verecek.

Geçen senelerde topluluk içindeki geleceği tartışılan markalardan birisi olan Maserati, FCA aracılığı ile İtalya’ya gerçekleştirilen 5 milyar Euroluk yatırımından kısmetini aldı. 

Tesis güncelleme, elektrifikasyon ve otonom sürüş teknolojileri kapsamındaki tasarılar kapsamında geleceğe taşınacak olan imalat serüveni, markanın kendisine has sürüş dinamiklerinin yanı sıra süratlı şarj özellikleri, yeni kuşak elektrik bataryaları ve güç trasfer teknolojisiyle birleştirilecek.

Firma tarafından beyan edilen  açıklama ile Modena, Cassino ve Torino’daki tesislerde üretileceğini göreceğimiz yeni modellerin imalatını, 800 milyon Euro’luk yatırım ile aktif hale alınacak yeni hattın 2020  senesinin ilk çeyreğinde açılmasıyla hareketlenecek. Elektrikli Maserati serisinin imalatının tasarı dahilin de 2021 senesin de başlaması bekleniyor.

Maserati Tasarım Hatları Otonom Teknoloji İçinde Belirleniyor.

Maserati’nin gelecek yıllara yönelik hazırlıkları içinde, Ghibli 2020  seneninde  markanın ilk elektrikli hibrit güç ve transfer organına sahip otomobili olmaya hazırlanıyor.

Maserati’nin herkes tarafından bilinen hatlarını elektrikli araba teknolojisi ile aynı tasarım da buluşturan bir spor araba biçimini alacak olan elektrikli Ghibli, elektrikli güç ve transfer organlarını sağlamak amacı ile imalat  hattı güncellenen Modena fabrikasında üretilecek.

Çok uzun senelere dayanan köklü ve sağlam geçmişe dayanan  firma isminden söz ettiren GranTurismo ve GranCabrio modelleri de elektrikli versiyonlarıyla Torino’daki tesisin imalat bandından inecek.

Maserati Elektrikli

Markanın görülmemiş elektrikli otomobili “Utility Vehicle” ise Cassino’da üretilerek elektrikli vasıta sektöründe kayda değer bir rolü üstlenecek. Maserati’nin üreteceği bütün yeni elektrikli modeller; Levante, Quattroporte ve  olmak suretiyle ürün gamındaki yeni saygın  modellerin daimi ilerleyen çizgisini tamamlayacak. Maserati, üreteceği elektrikli araçlarla beraber sahip olunan ürün gamındaki modellerini de otonom  sürüş özellikleri ile güncellemek için çalışmalarını sürdürüyor. 

Gelişmiş otomatik sistemlere sahip Maserati’de 2 Aşama ile başlıyor. Aracın şerit içine girişi ve çıkışlarını yöneten sistem bulunuyor.

Şoförün kontrolünü kaybettiği zamanda aracı yol kenarında kontrollü  bir  biçimde durdurmasını sağlayacak .

Maserati Elektrikli Sürücüsüz Araba Üretimi için Düğmeye Bastı

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu