Elektrikli ArabalarGenelHaberlerHummer

Ultium Drive GMC Hummer’ın Yeni Elektrik Motoru 2022

GM’den geleceğin elektrik devrim. düşündüğünüzden daha küçük. Karşınızda Ultium Drive .

Bugün General Motors, 2022 GMC Hummer pikap ve SUV, 2023 Cadillac Lyriq de dahil olmak üzere şirketin yaklaşmakta olan elektrikli araçlarının birçoğunu harekete geçirecek olan yeni elektrikli tahrik ünitelerinin paketlerini çıkardı. Bu araçlar, topluca “Ultium Drive” olarak adlandırılan, birbiriyle değiştirilebilir tahrik üniteleri ve üç motor ailesini kullanacak. Bu sistem, gücü tek vitesli bir şanzıman aracılığıyla göndererek. İçten yanmalı motorlu bir arabaya göre daha yüksek tepki ve daha akıcı performans sağlayacak.

Otonom ve Elektrikli Araç Programları GM başkan yardımcısı Ken Morris, “GM birçok önemli otomobil üreticisi için şanzımanlar üretti” dedi. “Motorlar, şanzımanlar, aktarma organları bileşenleri ve sistemleri yapmak GM‘nin en iyi bilinen yetkinlikleri arasındadır. Ve üretim uzmanlığımız yalnızca aktarılabilir değil, aynı zamanda EV‘lere geçiş yaparken avantajlı olduğunu da kanıtlıyor.”

Ultium Drive sistemi yalnızca çeşitli GM araçlarında kullanılmayacak. Aynı zamanda Honda ile yeni bir ortaklık modelleri de başlatılmış durumda. GM, Ultium Drive‘ın daha verimli bir tasarım kullandığını, mühendislerin kütlenin yüzde 50’sini tıraş etmesine izin verirken, kapasiteyi şirketin önceki nesil EV‘lerine kıyasla yüzde 25 artırdığını söylüyor. Tahrik ünitesinin basitleştirilmesi, GM‘nin onu ürün yelpazesinde daha fazla araca konulmasında yardımcı olacaktır.

GM, Ultium Drive‘ın etkileyici çıktı rakamlarına sahip olduğu konusunda şimdiden alay konusu. Önümüzdeki GMC Hummer‘da, yaklaşık 1.000 beygir gücü üretecek. Ultium Drive, uygulamaya bağlı olarak yalnızca ön tekerlekleri, arka tekerlekleri veya hepsini güç vererek bir, iki veya üç elektrikli motor kullanabilir.

Ultium Drive, küresel kaynaklı parçaları kullanacak ve GM’nin mevcut küresel tahrik tesislerinde monte edilecek. Global Electrical Propulsion GM baş mühendisi Adam Kwiatkowski, “Karmaşık, sermaye yoğun ve büyük miktarda fikri mülkiyet içeren diğer tahrik sistemlerinde olduğu gibi, onları kendimiz yapmakta her zaman daha iyiyiz” dedi. “GM‘nin tüm EV serisi Ultium Drive‘ın eşzamanlı mühendisliğinden yararlanmalıdır. Dikey entegrasyonu artırma taahhüdümüzün performans denklemine ek maliyet verimliliği getirmesi bekleniyor.” dedi.

Bu elektrikli motorlar, Nikola Motor ve GM arasında yakın zamanda yapılan bir anlaşmadan sonra yakında çıkacak olan Nikola Badger elektrikli kamyona da konabilecek. Yeni motorları ilk ne zaman çalışırken göreceğimize gelince, GMC Hummer kamyonu son ‘Yengeç Modu’ tanıtım videosunda tahrik gücünü çoktan gösterdi.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu