TeslaGenelHaberler

Tesla Kamyonet (Pickup) Fiyatı ve Özellikleri

Tesla Kamyonet (Pickup) Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Elon Musk, elektrikli kamyonet piyasaya süreceğini ilk söylediğinden yıllar sonra; ilk kez Tesla Pickup hakkında detaylar paylaşıldı. Tesla Pickup hakkında öğrenebildiğimiz bütün bilgiler burada.
Biz buna kamyonet dedik ama bazı ingilizce kaynaklarda pikap olarak geçiyor. Sonra demeyin kamyonet nereden çıktı efendim diye 😀 Bizce bu bildiğiniz kamyonete benziyor. İnsanımız buna kamyonet der diyerekten bu şekilde hitap etmeye devam ediyoruz.

Tesla’nın çıkaracağı elektrikli araçlar listesinde en öncelikli Tesla Pickup, Elon Musk’ın en sevdiği elektrikli araç projelerinden birisiymiş.

Kamyonet (Pickup) Hakkında Bilinenler

Tesla Elektrikli Kamyonet
Fiyatı ve Özellikleri

İşte Kamyonet hakkında topladığımız bilgilerin listesi:

  • Büyük bir kamyonet olacak ve sürücü koltuğuna oturmak için büyük bir adım atmak gerekecek.
  • Kamyonet 6 koltuklu olacak.
  • 400 – 500 mil (650-800 km) menzile “belki daha fazla” sahip olacak. Elon Musk, daha önce Model S ve Model X bataryalarının 125 kWh enerji kapasitesinde kalacağını, ancak Model U Kamyonet için daha büyük bir batarya paketi fırsatı sunacağını söyledi.
  • Kamyonette çift motor, dört tekerden çekiş sistemi ve dinamik süspansiyon standart olacaktır. Elon Musk kamyonetin hava süspansiyonu ya da pnömatik bir sisteme sahip olacağını belirtti.
  • Kamyonet 300.000 lbs (136 ton) çekme kapasitesine sahip olacak.
  • Kamyonet ile su geçişi yapılabilecek. Model S’in daha önce yapabildiğini gördük. Dilerseniz buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.
  • Kamyonetin dolapları olacak.
  • Elon Musk, “bir kamyon gibi gözükecek” dedi. Çok farklı bir tasarım planlamadıklarından olsa gerek.

Yukarıda Tesla Kamyonet hakkında bazı varsayımlardan bahsettik. Aşağıda daha uygun varsayımların bazılarını kısa ve net şekilde açıkladık.

Kamyonet Teknik Özellikleri

Batarya Boyutu: Tesla Kamyonette ağırlığı %5 azaltılmış 200 kWh batarya kullanılacak.

Motor Gücü: Model 3 performans arka motorları kullanılan Tesla Kamyonette, her biri 300 Beygir olmak üzere 2 elektrik motoru ile 600 Beygir güce sahip.

Boyut ve Aerodinamik Özellikleri: Elon Musk, büyük bir kamyonet olacağını dile getirdi ancak bu göreceli bir kavram. Boyutlarını kıyaslamak için en mantıklı örnek Ford F150 Raptor olurdu.

Sürtünme Katsayısı: Chrysler 1500 Regular Cabin karşılaştırmak için en ideal model ve sürtünme katsayısı 0.360 Tesla Kamyonetin de sürtünme katsayısının 0.36 olacağı düşünülmekte.

Ağırlık: 200 kWh pil ve 2 adet Model 3 motoru ile yaklaşık 2000 kg ağırlıkta olacağı düşünülmekte. Tesla P100D’den daha hafif ve Raptor’dan biraz daha ağır.

Lastikler: Ford F-150 Raptor’da 315/70 R17 arazi lastikleri kullanılmakta. Model 3’te olduğu gibi Tesla Kamyonette de 19″ jant kullanılacağını düşünmekteyiz.

Aracın son hızının yaklaşık 110 mil/sa (177 km/sa) olacağı düşünülmekte.

Sonuç olarak Tesla Kamyonet 200 kWh batarya ile yüksek bir menzile ve arazi şartlarına uygun olacağını düşünüyoruz. Ancak fiyatının da çok ucuz olacağını sanmıyoruz. Tesla Kamyonet hakkında bilgi elde edildikçe güncellemeye devam edeceğiz. Takipte kalın.

Kamyonet Fiyatı

Maalesef henüz Tesla Kamyonetin fiyatı netleşmedi.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu