Cadillac

Cadillac 2025’de Tamamen Elektrikli Olacak

GM, “Cadillac 2025’de Tamamen Elektrikli Olacak”

Amerika’nın en büyük otomobil üreticisi Tesla‘yı parçalamak istiyor.

Otomobil endüstrisi tamamen elektrikli bir geleceğe doğru hızlanırken General Motors geride bırakılmayı reddediyor. Tesla, değişimi ateşlemeye yardımcı olan katalizör olabilir. Ancak GM liderlik statüsünü tamamen korumayı amaçlamakta. Bu ayın başlarında, CEO Mary Barra, elektrikli arabaların başlangıçta planlanandan daha hızlı pazara sunmayı planladığını duyurdu.

Reuters şimdi Amerika‘nın en büyük otomobil üreticisinin yarın bu elektrikli araçların ayrıntılı planlarını açıklayacağını söylüyor. Barra, şirketin 2025 yılına kadar birkaç elektrikli arabayı piyasaya sürmek için hali hazırda ayrılmış olan 20 milyar dolardan fazlasını harcaması bekleniyor. Kesin bir rakam henüz mevcut değil. Dahası, tedarikçi kaynakları Cadillac‘ın tamamen elektrikli ürün yelpazesi hedefinin 2030’dan 2025’e kadar çektiğini belirtti.

GM‘nin yarıştığı ticari kamyonetler gibi diğer araç segmentleri de bu planlara dahil edilecek. Sadece birkaç hafta önce, GMC Elektrili Hummer pick up piyasaya çıktı. Geçen yaz üretime yakın bir Cadillac Lyriq ortaya çıktı. Yarın ki duyurunun, başla bir yeni EV pazar lansmanları için yeni bir zaman çizelgesi içerdiği de söyleniyor. Bununla birlikte, Lyriq‘in 2022’ye kadar satışa çıkması beklenmiyor. Ancak bu tarih, yeterince yakın zamanda olmadığı, eleştirilerin ardından ileri bir tarihe alınabilir.

GM‘nin planlarına aşina olan bir kaynak, “Programlarda ilerleme gerçek ve organizasyon ürün geliştirmeyi hızlandırmada gerçekten ikiye katlanıyor” dedi.

Ayrıca, daha ucuz trim seviyeleri de dahil olmak üzere Hummer‘ın lansmanı daha erken gerçekleşebilir. Peki GM‘nin EV planlarını bir kez daha hızlandırmasına neden olan nedir? Tesla‘nın şu anda 400 milyar doları aşan yükselen piyasa değeri ve düzenleyicilerin yanmalı motorları aşamalı olarak durdurma baskısının artması gibi bir dizi faktör. Örneğin, 2035 yılına kadar yeni yanmalı motorlu araç satışlarını yasaklamayı beyan etti. İngiltere de benzer bir plan açıkladı. Ancak tüm yeni araçların 2030 yılına kadar sıfır emisyon olmasını hedefliyor.

GM’nin elektrikli ara. planlarına ilişkin tüm ayrıntılar umarım yarın bu saatte gelir. Geldiği zaman bizde paylaşımda bulunacağız.

Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu