AudiElektrikli ArabalarHaberler

Audi E-Tron Fiyatı ve Özellikleri

Audi E-Tron Fiyatı ve Özellikleri

Audi’in ilk tam elektrikli otomobili Audi e-tron Quattro ve Audi e-tron Sportback modelleri ile birlikte çıkması uzun zamandır heyecanla bekleniyordu. Güçlü özellikler sayesinde bu aracın SUV segmentindeki diğer elektrikli araçlara iyi bir rakip olup, 2019 yılına damga vuracağını tahmin ediyoruz. Audi e-tron‘un bazı temel özelliklerinden bahsedelim.

Audi e-tron Özellikleri

Hızlı şarj özelliği ile birlikte araç, 30 dakikada %80 şarj edilebiliyor ve Audi e-tron menzili 260 KM’ye kadar yolculuğa olanak sağlıyor. Audi e-tron aynaları yani “sanal yan aynaları” konsept tasarımında gösterildiğinde epey merak konusu olmuştu.

Audi e-tron fiyatı
Audi E-Tron Fiyatı ve Özellikleri

E-tron‘da ayna yerine aynaların bulunduğu yere koyulan kameralardan, araç içerisindeki ekranlara dijital bir görüntü aktarımı sağlanıyor.

Audi E-Tron Fiyatı ve Özellikleri

Audi e-tron, 0’dan 100’e 5.5 saniyede çıkabiliyor. Bu değer SUV elektrikli otomobiller için gayet iyi bir değer diyebiliriz.

Audi e-tron Fiyatı ve Özellikleri
Audi e-tron Fiyatı ve Özellikleri

Audi e-tron’da sanal asistan Alexa’nın kullanılması planlanıyor. Aracın içerisindeki sesli komut ile kontrol edilebilen bütün mekanizmalar Alexa sanal asistanı ile sağlanacak.

Audi e-tron Sportback

Audi e-tron Sportback Coupe Modeli

Audi E-tron Sportback Coupe modeli ise henüz konsept aşamasında kaldı ve 2020 yılında piyasaya çıkacağı söyleniyor, henüz Audi e-tron Sportback fiyatı belli değil. Audi e-tron Sportback menzili 500 KM’ye kadar yolculuk sağlıyor. Sportback modeli 320 kW (429 HP) gücündeki elektrik motoru sayesinde 0’dan 100 km hıza 4.5 saniyede ulaşabiliyor.

Audi e-tron Fiyatı

Henüz ülkemiz için bir fiyat belirlenmiş değil, ön sipariş fiyatı ise aşağıdaki gibidir.

Audi e-tron Fiyatı:74.800 $
Türkiye Fiyatı (Tahmini):~700.000 TL

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu