HaberlerTesla

Tesla Gelişmiş Otopilot Güncellemesi

Tesla Gelişmiş Otopilot Güncellemesi

Tesla sahipleri çok yakında arabalarını telefonlarındaki mobil uygulama sayesinde, uzaktan kumandalı araba gibi kullanabilecekler! Elon Musk uzun zamandır beklenen yeni özellikleri yine twitter aracılığı ile duyurdu.


Türkçesi:

“Tesla gelişmiş çağırma özelliği yaklaşık 6 hafta içerisinde hazır! Yayınlanacak olan yazılım güncellemesi 2 yıl içerisinde üretilen, otopilot v2 donanımına sahip araçlarda çalışacak.”

Tesla çağırma uygulamasını kullandığınızda, Tesla arabanız telefon konumunuza kendi kendine gelecek ve sizi bir evcil köpekmiş gibi takip edecek.

Tesla CEO’su Elon Musk, ilerleyen haftalarda Tesla Otopilot’un ek özelliği olan “Summon” (çağırma) özelliği için çok önemli gelişmeler olacağını bu twitler ile duyurdu. Gelecek olan yazılım güncellemesi ile Tesla sahipleri, telefonları aracılığı ile arabalarını tıpkı bir oyuncak uzaktan kumandalı araba gibi kontrol edebilecekler.
Gelişmiş Otopilot özelliği için Tesla kullanıcıları 2 yıldır bekliyorlar. Yazılım güncellemesi çok gecikmiş olsa da sonunda birkaç hafta içerisinde yayınlanacağı duyuruldu. Tesla tarafından bu özellikler için yeni bir nöral ağ geliştirildi. Otopilot özelliği araçların üzerindeki Oto Pilot V2 ekipmanları ile mükemmel uyumlulukla çalışacak.
Bu yeni özellikler maalesef ücretsiz olmayacak. “Geliştirilmiş Otopilot” adı verilen paket ile birlikte bu yeni özelliklerin satışı yapılacak. Tesla’nın, bu yeni paketin fiyatının 5000 doların civarı olacağı tahmin ediliyor.

Tesla Summon Özelliği
Tesla Gelişmiş Otopilot Güncellemesi

Tesla Akıllı çağırma özelliği

tesla-cagirma-ozelligi-gorselleri-tesla-otopilot-elektrikliarabafiyatlari2
Tesla Gelişmiş Otopilot Güncellemesi

Tesla’ya gelecek olan Gelişmiş Otopilot özelliğinin bir parçası olan Akıllı Çağırma özelliği sayesinde Tesla arabanız sizi bulmak için önüne çıkacak olan engelleri aşıp yanınıza gelecek.

AVM’den çıktınız, elinizde poşetler var ve bir otoparkta olduğunuzu düşünün. Arabanızın yanına gitmek yerine arabanız size gelsin istiyorsunuz. Poşetlerinizi yere bıraktınız ve “Tesla gel oğlum!” diyerek arabanızı telefonunuzdaki uygulama ile çağırdınız. Park ettiğiniz yerden arabanın çıkması için bir engel yoksa, park yerinden siz nasıl girdiyseniz öyle çıkar. Daha sonra arabanız size gideceği otopark yolunu takip edip, önüne çıkan nesnelerin, kolonların, engellerin, yanından geçerek usülüne uygun bir şekilde dolanıp, sonunda yanınıza geldi arabanız! Poşetleri bagaja attınız ama biraz yürümek istiyorsunuz. Neden arabanızla birlikte yürümeyesiniz ki? Tesla arabanız siz yürürken peşinizden gelir! Tebrikler!, teknoloji artık resmen köpeğiniz oldu. 🙂
Elon Musk bu özelliğin uzak mesafelerden de çalıştırılabileceğini söyledi, fakat güvenlik amacıyla aracın görüş mesafesindeyken çağırılması daha sağlıklı olacaktır.

Çağırma özelliği ile ilgili deneme videosu:

Şöyle eğlenceli bir video daha var:

Ayrıca bkz: Tesla Model S P100D teknik özellikleri ve fiyatı

Saygılarımla.

Tesla Gelişmiş Otopilot Güncellemesi

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu