Elektrikli ArabalarGenelHaberlerVoyah

Yeni Elektrikli SUV Voyah i-Free

2020 Pekin Otomobil Fuarı’nda sergilenen en çarpıcı görünen konseptlerden biri Elektrikli SUV Voyah i-Free

2020 Pekin Otomobil Fuarı devam ediyor. Muhtemelen bu yıl halka açılan tek otomobil fuarı olacak. Şovda, çılgın kapıları ve ön cam multi medya sistemi ile Qoros Milestone Concept, Honda e-SUV Concept ve gelecekteki bir Tesla Model Y modeli ve ilk gösterimini yapan şık Lynk & Co Zero Concept gibi birçok garip ve harika konsept ortaya çıktı. Otomobil fuarları ayrıca yeni otomobil şirketlerine değerli bir ilgi gösterilmesine yardımcı oluyor.

Bu yıl ki fuarda, Çinli Dongfeng Motors yeni premium elektrikli otomobil alt markası Voah‘ı duyurdu ve i-Free adlı yeni bir lüks SUV‘in yeni bir konseptini sundu.

Keskin tasarım çizgileri, kıvrımları ve kıvrımlı kenarları sayesinde bu fuarda sergilenen en çarpıcı konseptlerden biri. Ön tasarım, tampondaki elmas şekilli desenlere sahip büyük sahte hava girişleri, belirgin kaput havalandırmaları ve logoya uygulanan altın vurgular ve dar farları bağlayan süslemeler ile dikkat çekiyor. Geleneksel bir ızgara yerine, girişlerle aynı elmas desenine sahip iki delik vardır.

Bir çok konsept gibi, yan aynalar kameralarla değiştirilmiş. SUV, karmaşık bir tasarıma sahip büyük gümüş tekerlekler üzerine bindirilmiş. Arkada konsept büyük bir tavan spoyleri, arka camın altındaki hava menfezleri ve ince arka farlara sahip.

Kabin henüz ortaya çıkmadı, ancak i-Free konsepti, yüz tanıma teknolojisi, hareket ve ses kontrolü dahil olmak üzere sofistike teknolojiyle donatılmıştır.

İ-Free konseptinin temelini, Dongfeng‘in Elektrikli Akıllı Güvenli Mimarisi oluşturmaktadır. Çarpıcı SUV konsepti tamamen elektrikli bir güç aktarma organıyla güçlendiriliyor. Ancak Voyah menzil ve performans hakkında herhangi bir teknik özellik yayınlamadı. Voah, i-Free konseptini üretime sokmayı ve 2022’de Çin pazarına satmayı planlıyor. Elektrikli SUV üretimi eski bir Dongfeng Renault fabrikasında gerçekleşecek. Ancak Voah, Çin dışına satmayı planlayıp planlamadığını doğrulamadı.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu