Elektrikli ArabalarGenelHaberlerVolkswagen

Volkswagen Elektrikli Scirocco İstiyor

Elektrikli Scirocco, İlginizi çekti mi?

Volkswagen ID.4‘ün ortaya çıkışı bir çok yönden heyecan verici. VW‘nin Amerika Birleşik Devletleri‘nde piyasaya sürülecek ID markalı elektrikli araçlarından ilki, kitleler için daha uygun fiyatlı EVi piyasaya sürerek. 23 Eylül’de yollarda olacak. Ancak daha da önemlisi, MEB elektrikli platformu, üretilen elektrikli araçlar için yeni bir çağ başlatarak çeşitli başka modelleri üretmeye devam edecek. Autocar ile konuşan VW, elektrikli ID serisine gelebilecek bazı potansiyel yeni modeller hakkında konuştu.

VW CEO‘su Ralf Brandstatter, “Alt segmentlerin gelecekte elektrikli araçlar talep edeceğini hesaba katmalıyız. Yeni konseptler hazırlıyoruz” dedi. “Daha küçük segmentler için yeni model konseptler üzerinde çalışıyoruz. Bunu yakında kam oyuna duyuracağız. Daha küçük segmentlerde ki arabalar bizim için önemli ve çok ilginç.”

VW daha önce e-Up gibi alt kompakt şehir araçları sunmuştu ve Skoda Citigo-e iV olarak satılıyordu. Bu tür küçük arabalar, Smart markasının başarısızlığından da anlaşılacağı üzere ABD‘de az satma eğilimindedir. Bu nedenle, giriş seviyesi bir ID.1 hatchback‘in yollara geleceğini ön görmüyoruz. Ama neşelenin, çünkü masada küçük bir elektrikli spor araba olabilir.

MEB çok yönlü bir platform. Bilgiler geldikçe, size ne tür arabaların yollara çıkacağını bildireceğiz,” dedi Brandstatter bir EV spor otomobili için planlar sorulduğunda. VW zaten elektrikli bir Dune Buggy ile denemelere geçti. Ancak ticari marka dosyalarına göre yeniden canlandırılmış bir Type-181Thing” varken rafada çıkabilir. VW talepleri karşılıyorsa, Elektrikli Scirocco olarak adlandırılan kompakt bir elektrikli hot hatch gördüğünüzde şaşırmayın.

MEB platformu ayrıca muhtemelen ID.6 olarak adlandırılan daha büyük üç sıralı bir geçiş modelinin yanı sıra ID.Buzz ve ID.Cargo adlı iki elektrikli kamyoneti de üretecek. Dieselgate‘in ardından VW, sadece birkaç yıl içinde kendisini tamamen dizel markasından bir EV şirketine dönüştürdü.

Brandstatter, “ID.4, karbonsuz mobiliteyi temsil ediyor ve milyonları harekete geçirecek. Çünkü gerçek bir küresel otomobil” dedi. “Pazar segmenti gittikçe daha önemli hale geldiğinden, kısa sürede bir niş içinde olacak. En üst model olacak.”

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu