Elektrikli ArabalarGenelHaberlerRolls Royce

İlk Elektrikli Rolls Royce Silent Shadow

Elektrikli Rolls Royce için firmanın marka başvuruları, otomobilin adını potansiyel olarak ortaya çıkarmış durumda. Elektrikli Rolls Royce Silent Shadow

On yıldan uzun bir süredir ilk kez, en çok satan Rolls Royce Ghost, 2021 yılı için tamamen yeniden tasarlandı. Ve yeni sofistike lüks ve ileri teknoloji seviyeleri sunuyor. Dış ve iç kısım tamamen yeni olsa da, yeni Ghost hala 563 beygir gücü ve 627 lb-ft tork değerinde çift turbo şarjlı 6.75 litrelik V12 ile çalışıyor. Rolls Royce modelleri zarif, ultra sessiz kabinleriyle ünlüdür. Bu nedenle güç aktarım mekanizması neredeyse sessiz olacağı için elektrifikasyonu geçiş yapmak bir sonraki mantıklı adım gibi görünüyor.

Bu hafta CEO Torsten Muller Otvos, ilk tam elektrikli Rolls Royce‘un bu on yıl içinde üretileceğini doğruladı. Şimdi yeni bir ticari marka başvurusu ultra lüks EV’nin adını ortaya çıkardı.

VW ID Talk forumu tarafından keşfedildiği üzere, BMW “Silent Shadow” adı için bir patent başvurusunda bulundu. Alman Patent ve Ticari Marka Ofisine sunulan ticari marka, “Otomobiller ve parçaları” altında dosyalanmıştır.

İsim, açık bir şekilde, 1965’ten 1980’e kadar iki nesile yayılan klasik Rolls Royce Silver Shadow lüks modeline bir gönderme. Elektrikli geleceği benimseyen Rolls Royce‘un geçmişini onurlandırmak için uygun bir yol olacaktır. Potansiyel olarak, isim, Rolls Royce‘un ilk elektrikli modelinin tasarımının orijinal Silver Shadow‘a saygı gösteren retro esintili tasarım ipuçlarına sahip olacağını ön görülebilir.

Tasarımın gelecekte elektrikli bir Phantom‘un nasıl görünebileceğini gösteren Vision Next 100 Concept kadar dramatik görünüp görünmeyeceğini beklememiz gerekecek. Silent Shadow için teknik detaylar bu noktada hala bilinmemektedir.Ancak Vision Next 100 Concept, birleşik 671 beygir gücü üreten iki elektrik motorundan güç almaktadır.

Rolls Royce‘un ilk elektrikli modelinin hali hazırda geliştirilme aşamasında olduğu ve Phantom, Ghost ve Dawn gibi mevcut modellerle aynı mimariyi kullanması beklenirken, şirketin hibrit bir model başlatma planı yok. Potansiyel olarak, Silent Shadow gelecekte Dawn veya Wraith‘in yerini alabilir.

Avrupa’da emisyon düzenlemeleri gittikçe sertleştikçe, Rolls Royce 2040 yılına kadar tamamen elektrikli bir marka olması gerekeceğini şimdiden kabul etti.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu