BMWElektrikli ArabalarGenelHaberler

Elektrikli BMW iX3 SUV Üretime Başlandı

Elektrikli BMW iX3 SUV üretim hattından çıktı.

BMW‘nin elektrikli atağı yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Çünkü Bavyeralı otomobil üreticisi ilk tamamen elektrikli SUV‘ı iX3‘ün Çin’deki BMW Brilliance Automotive ortak girişimi ile (BBA) üretime girdi. Burada fabrikada aynı zamanda yanmalı motorlu BMW X3 de üretim hattında üretiliyor.

BBA Teknoloji ve Üretim bölümü başkanı. Franz Decker “Bu günlerde, bilindik BMW markamızın ilk saf elektrikli modeli olan BMW iX3‘ün üretimine başlıyor. Bunun gibi, yüksek kalite için uzmanlaşmış bir üretim sistemiyle, dünya çapındaki müşterilerin premium araçlardan talep ettiklerini sağlayabiliyoruz,” dedi.

Elektrikli SUV, “tüm üretim zamanı boyunca yüksek voltajlı pillerin yüksek kalitesini sağlamak için 128 mekanik test ve 994 yazılım işlevsellik testinden geçtiği için, Elektrikli BMW iX3‘ün müşteri beklentilerini karşılamasını sağlamak için katı kalite önlemleri uygulanmaktadır. Buna ek olarak BMW, farklı yol koşullarında ve kayalık yollarda hızlanma sırasında SUV‘nin her yönünü kontrol etmek için 140 işlevsel test gerçekleştirdi.

BMW iX3‘ü güçlendirmek için, 80 kWh’lik bir pil takımı ve arka tekerleklere gönderilen 282 beygir gücü ve 295 lb-ft’lik bir tork üreten bir elektrikli motor yerleştirilmiş.

Bu sistem, elektrikli SUV‘nin 0-100 km / s’den 6.8 saniyede hızlanmasını ve 112 mil / saat sınırlı bir azami hıza ulaşmasını sağlıyor. Tam şarjla iX3, WLTP döngüsüne bağlı olarak 285 millik elektrikli sürüş menzili sunar. Bu, Tesla Model Y Uzun Menzilli’nin gerisinde kalan ABD EPA döngüsünde yaklaşık 250 mile eşittir.

BMW iX3‘ün müşteri teslimatları yıl sonundan önce başlayacak. İX3, Avrupa ve Çin’de satılacak olsa da, ABD pazarına şimdilik girmeyecek. Bunun yerine BMW, ABD‘deki i4 elektrikli sedan ve iNext lüks elektrikli SUV‘un yaklaşan lansmanlarına öncelik veriyor.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu