HaberlerGenel

Yeni Seat Leon Elektrikleniyor

Yeni Seat Leon Elektrikleniyor

Yeni Seat Leon Kamuflajıyla Yakalandı! SEAT’ın başarılı kompakt hatchback modeli Leon, dördüncü jenerasyonu  ile test edilirken objektiflere yakalandı.

Almanya’da çekilen görüntülere göre yeni nesil Leon yol testlerine başlamış gibi görünüyor. Ağır kamuflaj altındaki aracın tasarımı ile ilgili fikir yürütmek gerekirse, led stop grubunda değişiklik yapıldığını aracın ön kısmınında Tarraco‘yu anımsattığını söyleyebiliriz.

Yeni Leon‘un eski jenerasyona göre daha hafif olacağı söyleniyor.  Aracın kaputunun altında ise TSI ve TDI motor ailesinin yanı sıra hibrit bir motor seçeneği de olacak. 48V’luk elektrik mimarisine sahip ünite, kullanıcısına yaklaşık 50 km saf elektrik menzili sunmasıyla dikkat çekiyor.

Teknoloji tarafında ise SEAT’ın yarı otonom sürüş destek sistemleri dahil olmak üzere geniş bir yelpaze sunması bekleniyor. Dijital gösterge paneli  ve yeni bir multimedya ekranı da yeni Leon ile beklenen yenilikler arasında yer alıyor. Son olarak Yeni Leon’un 2019 ikinci çeyreğinden sonra tanıtılması ve 2020’de yollarda olması bekleniyor.

Yeni Seat Leon Elektrikleniyor
Yeni Seat Leon Elektrikleniyor

Pinterest
  Bentley Elektrikli Modeline Doğru Büyük Bir Adım Attı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu