FiatElektrikli ArabalarHaberler

Fiat Doblo Elektrikli Fiyatı ve Özellikleri

Fiat Doblo Elektrikli Fiyatı ve Özellikleri

Türkiye’nin en çok kullanılan ticari otomobillerinden biri olan Fiat Doblo yavaş yavaş elektrikleniyor. Tofaş‘ın fabrikasında aracın geliştirilme süreci uzun zamandır devam ediyor. Aracın seri üretimine başlanmasına az kaldığı tahmin ediliyor. Tofaş tarafından yürütülen Ar-ge çalışmalarında tamamen yerli yazılım ve mühendislik ile üretildiği belirtiliyor.

Elektrikli Doblo Fiyatı - Elektrikli Fiat Doblo Özellikleri
Fiat Doblo Elektrikli Fiyatı ve Özellikleri

Geçtiğimiz aylarda Vakko tarafından firma içi taşıma operasyonlarında kullanılmak üzere elektrikli Fiat Doblo‘lar sipariş edilmişti. Vakko firmasının sipariş ettikleri bu elektrikli Doblo araçlardan teslim aldıkları iki araç ile 22.000 km kadar yol yaptıkları açıklandı. Bu sayede araç sahada aktif olarak kullanılarak gerçek kullanıcılardan alınan geribildirimler ile geliştiriliyor. Özellikle aracın batarya teknolojileri ve yazılımı Tofaş’ta Türk mühendisler tarafından geliştiriliyor.

Doblo Elektrikli Özellikleri - Doblo Elektrikli Fiyatı
Doblo Elektrikli Özellikleri – Doblo Elektrikli Fiyatı

Aracın tam şarj ile 210 KM menzile kadar yol alabildiği bilinen özelliklerinden birisi. Günümüzde üretilen diğer ticari elektrikli otomobillere baktığımızda oldukça yeterli bir menzile sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Fiat Doblo Elektrikli Özellikleri

Elektrikli Fiat Doblo özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse; 111 beygirlik 83 kW elektrik motoru 220 Nm tork üretiyor ve 29,3 kWh bataryası ile elektrikli Doblo’nun menzili 210 KM‘ye kadar yolculuk yapmanızı sağlayabiliyor. Elektrikli Doblo 0’dan 100 km/sa hıza 12,7 saniyede çıkabiliyor. Rejeneratif frenleme sayesinde frenlerken şarj olabiliyor.

Elektrikli Doblo Fiyatı

Araç geliştirilme aşamasında olduğundan dolayı resmi kanallardan fiyatı konusunda bir açıklama yapılmadı. Elektrikli Doblo fiyatını öğrendiğimizde bu yazıyı güncelleyeceğiz, takipte kalın.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu