BugattiElektrikli Arabalar

Yeni Elektrikli Bugattinin X-Wing Hypercar

Yeni Elektrikli Bugattinin X-Wing Hypercarın görüntüsü ve sesi ile hiç elektikli araba olarak görünmüyor.

Aslında daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor.

Bugatti küçük hacimli bir üretici. Bu nedenle yeni modeller söz konusu olduğunda normların çok dışına çıkmaz. Kendi ayrı modeli olarak kabul edilen 2020 Bugatti Centodieci bile Chiron ile aynı şaseyi ve motoru kullanıyordu. Ancak bu haftanın başlarında Bugatti, mevcut modellerinden hiçbirine benzemeyen yeni bir gizemli hiper otomobili tanıttı. Aslında, tasarımı arabadan çok bir jete benziyor.

Bu yeni model 28 Ekim’de görücüye çıkacak. Ancak ondan önce Fransa’daki Circuit Paul Ricard yarış pistinde görüntülendi. Beklediğimiz gibi, gizemli hiper otomobil şu anda üretimde olan başka hiçbir Bugatti modeline benzemiyor.

Elektrikli Bugattinin X-Wing Hypercar

Araba görsellerde ve videoda kırmızı, beyaz ve mavi kamuflajla kaplı. Ancak bunun yakın zamanda tanıtılan Lamborghini Essenza SCV12‘ye çok benzeyen bir pist günü özelliğine benzediğini söyleyebiliriz. Bir Chiron‘dan farklı olarak, bu modelin oldukça yalın olmasını bekliyoruz. Çünkü ağırlıktan tasarruf etmek için farlar bile ihmal edilmiş. Devasa bir arka kanat eklenmiş. Star Wars filminden fırlamış gibi görünen X şeklindeki arka lambalarla araca bir yarış arabası görünümü vermiş.

Ne yazık ki sürücü videoda arabayı fazla zorlamıyor. Ama arabanın nasıl ses çıkardığına dair kısa bir fikir veriyor. Bugatti‘nin sadece bu araba için yeni bir motor geliştireceğinden pek emin değiliz. Bu yüzden Chiron‘un 8.0 litrelik dört turbolu W16’sının arkaya monte edilerek 1.500 beygir gücü üreteceğini tahmin ediyoruz. Bu arada videodan anladığımız kadarı ile, Elektrikli Bugattinin X-Wing Hypercar tamamen elektrikli olmayacak.

Pinterest

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu