Mercedes EQS (2021) İncelemesi:

Mercedes EQS test arabamız, mat siyah kamuflaj folyosu üzerine yıldızlarla süslenmiş gümüş ve mavi ile tamamen küçültülmüştür. Olağan dışı orantılar, çok kısa bir ön çıkıntı, gevşek kavisli tavan çizgisi, düzgün bir şekilde entegre edilmiş bagaj kapağı ile kısa arka, genişletilmiş S-Serisi ve 22 inç’e kadar büyük çaplı tekerlekler ve lastiklerle eşleşen önemli dingil mesafesi ile öne çıkıyor.

A direğinin dibindeki sert siyah üçgen, şık seranın dikey olarak beş hareketli öğeye bölünmesi ve arka lambaları birbirine bağlayan dejavu yatay ışık çubuğu. Temel model tartışmasız en temiz ve en iyi görünen modeldir. AMG bodykit, benzinle beslenen kardeşlerinden çok fazla tasarım ipucu ödünç alırken, şık iki tonlu First Edition sızdırılmış bir Maybach spin-off‘unun kokusunu alıyor.

Yazı İçeriği

Mercedes EQS, S-Serisi ile karşılaştırıldığında nasıldır?

Christoph Starzynski, Mercedes EQ alt markasından sorumludur ve EQS‘nin babalarından biridir: ‘Farklı müşterilere hitap etseler ve farklı teknolojiler uygulasalar da, belirli segment tanımlayıcı unsurlarını hala paylaşıyorlar, ve her ikisi de güvenlik, bağlanabilirlik ve sürüş deneyimi açısından yeni standartlar belirliyor. ‘
Duruyor ve ekliyor: “Dinamik olarak, ancak, lüks yorumları çok farklı yollarla elde edildiğinden, bunlar tamamen aynı değiller.”

Milyonlarca işlevin dışında kullanıcı, araca yaklaşır yaklaşmaz ortaya çıkan ilk sürpriz özellikler, otomatik kapı açma cihazı ve harici ses işlemcisi tarafından vurgulanan yol müziği temaları – Silver Waves veya Roaring Flux – seçimleridir. Daha sonra, aynı – maliyet karşılığında – arka tekerleğin direksiyon açısını 4º’den 10º’ye kadar uzatabilirsiniz.
Sanal aksesuar mağazası güçlendirme cazibeleriyle dolu olsa da, pazarlama ekibinin fantezileri tip onayı ihlalinin başladığı yerde sona erer. Popüler OTA menzil genişletme hizmeti, örneğin bazı ABD eyaletlerinde yasaldır, ancak Avrupa’da kullanılamaz.

Tampondan tampona 5220 mm’lik Mercedes EQS, boyutsal olarak CLS ve S-Class modellerinin tam ortasına oturur. Küçük parçanın tek kiracısı aerosol filtre, bakteri giderici ve virüs kapanı ile tamamlanmış AC ünitesi olduğundan, kabin alanı uzunluk ve genişlik açısından ölçülebilir şekilde üstündür. İkinci sıradaki koltuk arkalıklarına rağmen, arka tavan boşluğu eğimli tavan ve bagaj kapağı mekanizması tarafından bir şekilde tehlikeye atılıyor

Bazı performans özellikleri

Hattan çıkan ilk versiyon, ön aksta birleşik 516 bhp -181 bhp, arkada 335 bhp olarak derecelendirilmiş iki e-motora güç sağlamak için 108 kWh’lik bir bataryayı kullanan dört tekerlekten çekişli Mercedes EQS 580‘dir.
Mercedes EQS 580 için, kaldırım ağırlığı 2,5 tonluk işaret etrafında hareket etse de, amiral gemisinin 0-100 km / s hızlanma süresi 4,3 saniyedir ve en yüksek hız 210 km / saat ile sınırlıdır. Ancak şoför ayağını yere koyduğunda sayılar bulanıklaşır ve ani torklar nefesini tekrar tekrar kesmeye başlar. Beş duyu hala kendilerini çözümlemekle meşgulken, beyin yavaşça sürüş kalitesini, orta menzilli homurtuyu, durdurma gücünü ve bu ağır sikletin yolu idare etme ve tutma şeklini değerlendirmeye başlar.

Mercedes EQS sürmek nasıl hissettirir?

Mercedes EQS‘nin S-Serisi‘nden biraz daha gergin ve daha sıkı bir şekilde bağlanmış hissetmesini istedik. Aynı zamanda daha düz bir şekilde viraj alır ve dönüş bir dokunuşla hareket eder. Elbette, daha büyük tekerlek çapı ve lastik boyutu, daha keskin bir genel kuruluma katkıda bulunur.

Ekstra şasi sertliği çizgisi izolasyonda oldukça mütevazı olsa da, rahatsız edici etkisi mekanik gürültü, rüzgar gürültüsü, lastik gürültüsü neredeyse yokluğuyla vurgulanmaktadır. 0,20 Cd’lik rekor kıran bir sürtünme katsayısına sahip olan Mercedes EQS, çerçevesiz pencereler, geleneksel kapı aynaları gibi potansiyel bozulmaları görmezden gelerek, ‘muhteşem izolasyon’ terimine yepyeni bir anlam kazandırıyor ve aerodinamik yardımcılar, bagaj kapağındaki küçük bir kenarı kısıtlıyor.

Air-con tıslamak yerine fısıldıyor gibi görünse bile, kabin havası istek üzerine ustalıkla arındırılır veya hafifçe kokulandırılır. Ayrıca ısıtma artık duvardan duvara oluyor. Otomobilin şımartmaya yönelik doğal mesleği, mükemmel malzeme seçiminde, olağanüstü işçiliğinde ve diyalektleri bile çözebilen, dilsel engellerle başa çıkabilen ve her yolcuyu o kişinin telaffuzuyla tanımlayabilen MBUX sesli kontrol sisteminin etkileşimli yeteneklerinde de kendini gösteriyor.

Menzil istatistikleri

Lastik boyutuna bağlı olarak, WLTP tüketimi 3,2-3,8 mil / kWh (EQS 450+) ve 3,1-3,7 mil / kWh (EQS 580) arasında değişir. 200 kW’lık bir DC şarj cihazı bulun ve şarj durumunu % 10’dan % 80’e çıkarmak yalnızca yarım saatinizi alır. Devam eden evrim, daha fazla şarj gücü, daha yüksek voltajlar, daha büyük piller, daha verimli hücre kimyası sağlayacak.
Yaklaşan Tesla Model S Plaid + büyük elektrikli Benz‘in üretimini iki katından fazla artırıyor. Ancak tam bir EV hiper sedan için gerçek olmayan düz çizgi performansından daha fazlası var; Bir köşeden diğerine mükemmel dengelenmiş tork sörfü yapmak, bu brontosaurus rex‘i döner kavşaklarda neşter benzeri bir duruşla kısmen kısmak, tamamen akışa adanmış bir profesyonel gibi tepeleri kırpmak ve dört diski XXL sıcak tabakalara çevirecek kadar geç fren yapmak gibi.

Elinizin altında üç iyileştirme programı var; Biri sözde tek pedal hissine eşittir, ikincisi geleneksel bir arabadaki havalanmaya çok benzer ve üçüncü de kaymaya eşittir. Verimlilik meraklıları büyük olasılıkla olacaktır. Devasa ataletin S500‘den daha sıkı sarılması gerekmesine rağmen ikincisini seçin. Tahmin edebileceğiniz gibi, Sport Plus sürüş modu yoktur, ancak sürüş kalitesini daha rahat bir seviyeye çıkarmak için bir Comfort Plus programını oylayacağız.

2021’in yaz aylarında çıkacak olan Mercedes EQS‘nin fiyatı 1.195,00 TL olacağı bekleniyor.

Pinterest
Exit mobile version