Volvo, Elektrikli XC40 SUV Aracının Dizayn Ayrıntılarını Açıkladı

Volvo, Elektrikli XC40 SUV Aracının Dizayn Ayrıntılarını Açıkladı

İsveç menşeili otomotiv devi Volvo’nun merakla beklenilen elektrikli SUV modeli XC40 ile ilgili ayrıntılar belirlenmiş olmaya başladı.

Yazar

İsveç menşeili otomotiv devi Volvo’nun merakla beklenilen elektrikli SUV modeli XC40 ile ilgili ayrıntılar belirlenmiş olmaya başladı. 

Şirketin paylaştığı eskizlerde, aracın var modellere oranla ciddi anlamda daha çokminimal bir tasarıma sahip olacağı görülüyor.

Otomobil pazarında trend belirleyen markalardan biri olan Volvo, tamamiyleelektrikli ilk modeli Volvo XC40 eşliğinde yeni bir zamanın kapılarını aralayacak. 
16 Ekim’de tanıtacağı otomobilin dizayn ayrıntılarını anlatan İsveçli şirket, benzinle güç üreten araçlara oranla ciddi anlamda daha çok kolay bir tasarıma vurgu yapıyor.

Örneğin, XC40 SUV egzoz borularına sahip olmayacak. 
Ayrıca benzinle güç üreten araçlarda soğutmayı sağlamak için sarfedilen meşhurön ızgara da kalkıyor. 

Kırpılan bu özelliklerin yanında, kaput bölümünün yeni dizaynı da ciddi anlamda ilgi çekiyor. 

XC40 SUV, tamamiyle elektrikli bir yapıda olması nedeniyle samimi yanmalı birmotora sahip olmayacak. 
Kaput kısmını daha çok verimli olacak şeklinde yeniden tasarlayan Volvo, böylecesürücülere çoktan 30 litre bagaj hacmi sağladığına ilgi çekiyor.
Motorun yanında arka taraftaki egzos borularına da veda eden elektrikli SUV,görülmemiş bir “Sage Green” metalik opsiyonu de dahil olmak suretiyle sekizdeğişik dış renkte çıkacak.. 
Ayrıca iki yeni 19 inç ve 20 inç tekerlek opsiyonu de var olacak.

Volvo Cars dizayn sorumlusu Robin Page, ızgaraya ve egzos borularınagereksinim duymayan, daha çok temiz ve daha çok çağdaş bir araç yarattıklarınısöyledi. 
Bu yaklaşımın şirketin geleceğinde ehemmiyetli bir yere mevcut olduğunu bildiren Page, akü vaziyeti gibi verileri sağlamak için şoför arayüzünü de değiştirdiklerini aktardı.

Volvo, vasıta içindeki kumaşların geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldığınıdile getiriyor. 
Yeni kokpit tasarımının sürücülere ciddi anlamda daha çok rahat ve fonksiyonel biralan sunduğunu bildiren şirket, kapılarda ve koltukların altında ufak çantalar içinbirçok gizleme kısmı olduğunu söyledi.
Volvo’nun tamamiyle elektrikli ilk SUV modeli XC40 ile ilgili bütün ayrıntıları, 16 Ekim’de gerçekleştirilecek etkinlikte öğreneceğiz. 
O tarihe kadar yeni bulgular açığa çıktığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

  Peugeot E-Legend Otonom Araba Konsepti

Düşüncelerinizi Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler

Image Button