Türkiye’den dev adım; elektrikli şarj istasyonları kuruluyor

Türkiye’den dev adım; elektrikli şarj istasyonları kuruluyor!

Türkiye’de halka açık elektrikli şarj istasyonları ile ilgili devasa bir hamlegerçekleşiyor. Ayrıntılar haberimizde.

Yazar

Türkiyeden dev adım elektrikli şarj istasyonları kuruluyor

Türkiye’de halka açık elektrikli şarj istasyonları ile ilgili devasa bir hamlegerçekleşiyor. Ayrıntılar haberimizde. Elektrikli otomobillere verilen değer ve talep dünyada varolduğu gibi ülkemizde de günden güne artıyor. Çoğalan talebe yanıtverme ile ilgili ise altyapı çalışmaları daha kafi düzeyde değil. Fakat bu husustatalep ile birlikte gelişiyor.

Türkiye’den dev adım; elektrikli şarj istasyonları kuruluyor!
Türkiyeden dev adım elektrikli şarj istasyonları kuruluyor!

Türkiye’dede son 5 senede çoğalan elektrikli vasıtasayısına karşılık bilhassa benzin istasyonları bayilerine elektrikli şarj istasyonları koymaya başladı. Bu istasyonların şehirlere dağılımı kafi olmasa da çalışmalar sürüyor. İstasyon çalışmalarının lider firmalarından olan Eşarj Elektrikli VasıtalarŞarj Sistemleri, mesele ile ilgili medya mensuplarına konuştu. Genel Müdür Cem Bahar, ülke çapında 300 istasyonları yer aldığı ve bu sayıyı çoğaltmak istediklerini söyledi. Bu güzel gelişimi merakla takibini sürdürüyor ve ülkemiz çapında hem şarj istasyonlarının hem elektrikli vasıta adedinin artmasını esaslı Şarj istasyonlarıgelecek için oldukça önemli Bahar mesele ile ilgili; “2020 senesi nihayetinde halka açık elektrikli şarj istasyonları adedi 45 kentte 450’ye ulaşacak. 

Ayrıca hanelere ve iş yerlerine kurduğumuz kalifiye şarj istasyonlarımız var, onlar da tahminen 1500 civarında. gelecek sene doğu illerine ve Karadeniz Ili hattına halka açık elektrikli şarj istasyonları kuracağız. Şehirlerin altyapısı kuruluma müsait.

2000 elektrikli vasıta var, nerdeyse her üç araca bir istasyon düşüyor. Avrupa Birliği’nde ise 10 araca bir istasyon düşüyor, bu yönden bakıldığında şarj altyapısı olarakgereksinime yanıt verme noktasındaAB’den henüz avantajlı birkonumdayız.Türkiye’de bütün aktif otomobil markalarıyla ve elektrikli vasıta satan markalarla iş ortağı konumundayız, onları destekliyoruz, müşterilerine görevveriyoruz. Önümüzdeki sene sektör hareketlenecek, Türkiye’ye epeyce fazlaepeyce fazla marka ve model girişi olacak. Ek marka ve modellerle elektrikli vasıtafiyatlarının henüz uygun yerlere geleceğini öngörüyoruz.” dedi.

  Toyota Auris Hybrid ve Auris Touring Sport Hybrid

Düşüncelerinizi Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler

Image Button