Porsche ve Audi Birlikte Çalışarak Elektrikli Otomobil Üretecek

Porsche ve Audi Birlikte Çalışarak Elektrikli Otomobil Üretecek

Audi ve Porsche ortak alt yapı kullanacak Premium segment araba yapan iki kardeş şirket 2020 senenin de pazara sürmeyi planladıkları elektrikli vasıtalar için ortak bir çalışma başlattı.
Porsche kullanıcılar sayesinde hem dizayn hatta teknoloji olarak takdir edilen bir şirket. Öte yandan Audi bilhassa makam araçları ile ilgili en fazla tercih edilen markalardan biri.

Porsche ve Audi Birlikte Çalışarak Elektrikli Otomobil Üretecek

Bu iki şirketin güçlerini birleştirme kararı alması Alman rakiplerini daha fazla iyi işler çıkartmaya teşvik edecektir.
Elektrikli vasıtalar bugünkü teknolojileri ile yeterince pil ömrü sağlayamıyor.
Bu hususta hem şirketler hatta üniversiteler yeni arayışlar içinde.
Yakın vakitte duyurulan bir haber eşliğinde Tesla araçların batarya ömrünün 4 kat artacağı açıklanmıştı.
Bu sayede 1.5 milyon km süresince herhangi bir problem yaşamadan aynıbataryayı kullanabileceksiniz.

Tesla hamlelerine mukabil olarak Porsche ve Audi Premium Platform Electric (PPE) ismi altında yeni bir mimari geliştirmeye başladı. İlk PPE tabanlı otomobiller Audi şirketi tarafından sır gibi saklanıyor.
Prototiplerinin teste tabi tutulduğu biliniyorken tam anlamıyla tasarımları ve teknolojileri ile ilgili ayrıntılı detay vermekten uzak duran yetkililer 2020 senesiitibarı ile yollarda görebileceğimizi açıkladı.
Audi ve Porsche PPE ismini verdikleri yeni teknoloji ile üretime hazırlanıyor. Tasarım ile ilgili kimi örnekler sunan şirket yetkilileri tasarımın Audi A7 gibi fastback ismi verilen türe benzediğini ve tasarımın bir kısmının de A5 modelini andırdığını ifade etti.

Tasarım dilini keskin hatlar ile netleştiren Audi, araçlarında kullandığı altıgen ızgara adına elektrikli vasıtalar için tasarladığı yeni panelini kullanma kararı aldı. PPE platformu iki şirketin birbirleriyle ortaklaşa çalışmaları ile sıfırdan üretilecek. Sadece lüks araçlarda kullanılacak platform böylece daha fazla basit özelleştirilebilecek. Şimdilik tek motor üstünden kullanıma makul olan altyapı gelecekte çok sayıda motor ile kullanılabilecek. 800 Volt gerilime sahip lightning-quick charging ismi verilen şarj teknolojisinin kullanılacağı araçların pil ömrü ile ilgili herhangi bir ayrıntı verilmedi.

Pinterest
Exit mobile version