Porsche Elektrikli Macan Nasıl Görünecek?

Porsche Elektrikli Macan nasıl görünecek?

Porsche‘nin en çok satan Macan için büyük planları var. Model tarihinde ilk kez, yeni nesil model tamamen elektrikli SUV olarak satışa sunulacak. Yeni elektrikli Porsche Macan‘ın kamufle edilmiş prototipleri testlerde zaten görüntülenmişti. Ancak Porsche bize erken bir ön izleme sunmuş olabilir.

Geçtiğimiz 15 yılın daha önce görülmemiş konsept otomobillerini sergileyen ‘Porsche Unseen‘ serisi sırasında, kartal gözlü izleyiciler, elektrikli Macan‘ın bir maketi gibi görünen arka planda düz bir görüşte saklanan bir kil modeli fark ettiler. Bunu bir temel olarak kullanan dijital sanatçı Nikita Chuiko, yeni elektrikli Macan‘ın üretime girdiğinde nasıl görüneceğini gösteren bir tasarım fikri oluşturdu.

Kil modeli nihai tasarımın temsilcisi olmasa da, elektrikli Macan‘ın son prototip model görüntüsünden hemen hemen aynı şekilde görünme ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyoruz.

Önde, işlenmiş elektrikli Macan, Porsche Taycan‘da görülen tasarıma benzeyen dar farlara ve yanmalı modellere göre daha küçük hava girişlerine sahip. Bu, geçen ay casusluk yapılan bir prototipin farlarıyla eşleşiyor. Eğimli tavan çizgisi aynı zamanda geçen yıl piyasaya çıkan Porsche Cayenne Coupe crossover‘ı da andırıyor ve kapı tasarımı Taycan‘ın kini taklit ediyor. elektrikli Macan‘ın arkası konusunda bir detay yok. çünkü elektrikli SUV‘un arka tarafı kil model de ve prototiplerde maalesef görünmüyor.

Porsche Elektrikli Macan Bununla birlikte, Porsche‘nin mevcut tasarım yönüne bakılırsa, elektrikli Macan‘ın Taycan ve 992 nesil 911 Carrera ve 911 Turbo‘da görüldüğü gibi tam genişlikte bir ışık çubuğu içermesini tahmin edebiliriz.

Elektrikli Porsche Macan, Audi e-tron GT‘nin temelini oluşturacak aynı Premium Elektrik Platformunda geliştiriliyor. Teknik detaylar hala gizli tutuluyor. Ancak söylentiler, serinin en iyisi olan Elektrikli Macan Turbo‘nun yaklaşık 700 hp ve 750 lb-ft tork üreten çift motorlu bir sistem kullanacağını gösteriyor. Porsche, 2022’de ilk elektrikli Macan‘ı piyasaya sürecek, ancak yanmalı versiyonu satmaya devam edecek.

Pinterest
Exit mobile version