Maserati Elektrikli Sürücüsüz Araba Üretimi için Düğmeye Bastı.

Maserati Elektrikli Sürücüsüz Araba Üretimi için Düğmeye Bastı.

Yazar

Maserati Elektrikli Sürücüsüz Araba Üretimi için Düğmeye Bastı

FCA aracılığı ile yapılan 5 Milyar Euroluk ileriki yatırımı kapsamında planlamarı netleşen Maserati, elektrikli ve otonım araçlarda trendlere yanıt verecek.

Geçen senelerde topluluk içindeki geleceği tartışılan markalardan birisi olan Maserati, FCA aracılığı ile İtalya’ya gerçekleştirilen 5 milyar euroluk yatırımından kısmetini aldı. 

Tesis güncelleme, elektrifikasyon ve otonom sürüş teknolojileri kapsamındaki tasarılar kapsamında geleceğe taşınacak olan imalat serüveni, markanın kendisine has sürüş dinamiklerinin yanı sıra süratlı şarj özellikleri, yeni kuşak elektrik bataryaları ve güç trasfer teknolojisiyle birleştirilecek.

Firma tarafından beyan edilen  açıklama ile Modena, Cassino ve Torino’daki tesislerde üretileceğini göreceğimiz yeni modellerin imalatını, 800 milyon Euro’luk yatırım ile aktif hale alıncak yeni hattın 2020 senesinin ilk çeyreğinde açılmasıyla hareketlenecek. Elektrikli Maserati serisinin imalatının tasari dâhilinde 2021 seneninde başlaması bekleniyor.

Maserati Tasarım Hatları Otonom Teknoloji İçinde Belirleniyor.

Maserati’nin gelecek yıllara yönelik hazırlıkları içinde, Ghibli 2020 seneninde markanın ilk elektrikli hibrit güç ve transfer organına sahip otomobili olmaya hazırlanıyor.

Maserati’nin herkes tarafından bilinen hatlarını elektrikli araba teknolojisi ile aynı tasarım da buluşturan bir spor araba biçimini alacak olan elektrikli Ghibli, elektrikli güç ve transfer organlarını sağlamak amacı ile imalat hattı güncellenen Modena fabrikasında üretilecek.

Çok uzun senelere dayanan köklü ve sağlam geçmişe dayanan  firma isminden söz ettiren GranTurismo ve GranCabrio modelleri de elektrikli versiyonlarıyla Torino’daki tesisin imalat bandından inecek.

Markanın görülmemiş elektrikli otomobili “Utility Vehicle” ise Cassino’da üretilerek elektrikli vasıta sektöründe kayda değer bir rolü üstlenecek. Maserati’nin üreteceği bütün yeni elektrikli modeller; Levante, Quattroporte ve  olmak suretiyle ürün gamındaki yeni saygın modellerindaimi ilerleyen çizgisini tamamlayacak. Maserati, üreteceği elektrikli araçlarla beraber sahip olunan ürün gamındaki modellerini de otonom sürüş özellikleri ilegüncellemek için çalışmalarını sürdürüyor. 

  Toyota Prius Hybrid Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Gelişmiş otomatik sistemlere sahip Maserati’de 2 Aşama ile başlıyor. Aracın şerit içine girişi ve çıkışlarını yöneten sistem bulunuyor. Şöförün kontrolünü kaybettiği zamanda aracı yol kenarında kontrollü bir biçinde durdurmasını sağlayacak .

Maserati Elektrikli Sürücüsüz Araba Üretimi için Düğmeye Bastı

Düşüncelerinizi Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler

Image Button