GMC’nin Tamamı Amerikan, Tamamen Elektrikli Hummer’ı Rusya’ya Gidiyor

Elektrikli Hummer 2017’de Avrupa merkezli Opel ve Vauxhall markalarını PeugeotCitroen‘e sattığından beri General Motors, Avrupa pazarına çok sınırlı bir şekilde dahil oldu. Yine de, otomobil üreticisinin Avrupa ile olan ilişkisi, bildirildiğine göre, yakında çıkacak GMC Hummer EV, Rusya’ya gidecek. Bu, WardsAuto’nun bir raporuna göre, GM‘nin Rusya‘da “Hummer” adını tescil ettirdiğini ve ona pazarda beş yıl boyunca münhasır haklar verdiğini söylüyor.

GMC Hummer‘ın daha önce Hummer H2 ve H3‘ün yanı sıra çeşitli Chevrolet, Cadillac ve Opel modellerini inşa eden Kaliningrada fabrikasında birleştirilecek. Sözleşmeli montajcı Avtovor tarafından inşa edilmesi pek olası görünmüyor.

Bunun yerine, ABD pazarı GMC Hummer ile aynı yerde birleşecek. Rusya pazarı örnekleri büyük olasılıkla GM’nin Michigan’daki Detroit-Hamtramck fabrikasında Cadillac Lyriq‘in yanında birleştirilecek. Otomobil üreticisinin tamamen elektrikli araç üretimine adanmış ilk fabrikasında.

General Motors, Rusya‘da GMC Hummer‘ı piyasaya sürerken araca güveni tam. Pazarın büyük SUV‘lara olan tutkusunun güçlü satışlara yol açacağı fikrine güveniyor. SUV‘lara olan bu aşk, şu anda Rusya’da satılan tek tük satılan Chevrolet‘in Tahoe ve Traverse olmasıyla ortaya çıkıyor.

Elektrikli Hummer

Ancak WardsAuto‘ya konuşan GM-Rusya Halkla İlişkiler ve Pazarlama Direktörü Olga Burlakova, ülkenin “tüm pazarlar arasında muhtemelen en ilerici tüketicilerden birine sahip olduğu” gerçeğine, “iyi bir bilgi birikimi ve teknoloji ve yenilikler hakkında derin bir anlayışa sahip” olduğuna işaret etti. Hummer‘ın oradaki potansiyel başarısının cesaret verici bir işareti olarak tanımladı.

Bu arada, dünyanın önde gelen petrol üreticilerinden biri olan Rusya, 2025 yılına kadar yıllık EV satışlarını 200.000’e çıkarmak gibi iddialı bir hedef belirledi. Ve bu noktada EV’ler, ülkedeki yeni araba satışlarının yaklaşık % 8 ila % 10’unu oluşturacak. 2019’un sonunda, ülkede yolda yalnızca 10.000 ila 11.000 elektrikli araç vardı.

Kimlere Rakip Olacak ?

Burada, ABD‘de GMC Hummer EV, hem kamyonet hem de SUV varyantlarının sunulduğu bir 2022 modeli olarak 2021’in sonlarında piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Tesla Cybertruck ve Rivian R1T ve R1S gibi EV’lere karşı kafa kafaya gidecek. Ancak bu modellerden biraz daha off-road odaklı olabilir.

Pinterest
Exit mobile version